Může se hodit: Jak v mobilu zapínat sdílení polohy jedním klepnutím?

Mapy Google sdílení polohy jedném klepnutím zástupce

Měli jste už někdy potřebu s někým jiným sdílet svou aktuální geografickou polohu a použít při tom mobil? Pak s největší pravděpodobností víte, že tuto funkci velmi dobře zvládají například populární Mapy Google. Přes zkopírovaný odkaz či přímý proklik ze zprávy se může v podstatě kdokoli na displeji telefonu či monitoru počítače podívat, kde přesně se zrovna nacházíte. Pro zahájení sdílení polohy stačí zapnout aplikaci, otevřít menu vpravo nahoře, vybrat… no a tady je ten malý zádrhel. Nešlo by to snadněji? Třeba na jedno klepnutí? Ano, šlo.

Sdílení polohy jedním klepnutím přes Google Mapy

Zmíněný běžný postup je založený na tom, že uživatel nejprve otevře aplikaci Mapy, pak vstoupí do menu, tam najde položku Sdílení polohy a dá se do nastavování parametrů (zejména nastavení času, během kterého se má informace sdílet) a následného odeslání odkazu či zprávy s ním. Není to žádná velká věda, ale opravdu to jde o něco jednodušeji. S přimhouřením oka na to „jedno“ klepnutí.

Google Maps
Google Maps

Uvozovky jsou na místě, jelikož toto klepnutí nevede bezprostředně k vytvoření zmíněného odkazu. Vlastně by to nebylo ani úplně bezpečné a rozumné s ohledem na soukromí. Přesto jde oproti klasickému postupu o dost jednodušší cestu. Postará se o ni zástupce této funkce umístěný na ploše.

Vytvoření zástupce pro Sdílení polohy

  1. Otevřete aplikaci Mapy Google
  2. Klepněte na menu vpravo nahoře (ikonka s profilovou fotografií)
  3. Vyberte Sdílení polohy
  4. Na otevřené kartě neklepejte klasicky na „Sdílet polohu“, ale otevřete menu s třemi tečkami vpravo nahoře
  5. Vyberte Přidat zástupce na plochu
  6. Umístěte zástupce na vhodné místo

S tímto zástupcem následně můžete do budoucna rovnou skočit k tlačítku „Sdílet polohu“ a technicky toto sdílení zapínat na tři klepnutí. Toto řešení může usnadnit život nejen častým uživatelům této funkce, ale například také lidem, kteří Sdílení polohy ani neznají a obtížně by ho někde hledali. Nastavení zástupce můžete provést třeba v mobilu babičky nebo potomků.

Jak často používáte Sdílení polohy?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)