Samsung Knox 2.0 bude bezpečnější i díky otiskům prstů

knox_20_ico

Samsung pokračuje ve svém úsilí o vyšší bezpečnost zařízení s Androidem, která je (často i právem) kritizovaným nedostatkem tohoto operačního systému. Součástí softwarového balíku v pondělí představeného Samsungu Galaxy S5 je druhá generace bezpečnostního software Knox, který využívá některých nových funkcí letošní vlajkové lodi (připomeňme, že první verze Knoxu byla představena přesně před rokem právě na MWC).

Samsung Knox 2.0 bude bezpečnější i díky otiskům prstů Samsung Knox 2.0 bude bezpečnější i díky otiskům prstů

Nový Knox 2.0 je k dispozici pro zařízení Samsung s operačním systémem Android 4.4 KitKat, ale některé funkce jsou určeny výhradně pro model Galaxy S5, který disponuje snímačem otisků prstů pro dvoufaktorovou biometrickou autentizaci. Bude tak například možné zabezpečit odemknutí telefonu otiskem prstu a zadáním vstupního kódu (PINu, hesla, …). Vývojáři podnikových aplikací mohou tuto bezpečnostní politiku implementovat do svých programů a zajistit tak, že přístup dostane jen oprávněná osoba. Knox 2.0 také obsahuje novou funkci Knox Key Storage, která generuje a ukládá šifrovací klíče v chráněném prostředí “TrustZone”.

Hlavním důvodem, proč Samsung “stvořil” Knox i jeho druhou generaci, je nesporně podniková klientela, které nová verze usnadňuje administraci skupin telefonů skrze cloudovou správu mobilních zařízení. K dispozici je také nový Knox Marketplace, umožňující společnostem poskytovat podnikové aplikace pro své zaměstnance.

Dále Knox 2.0 umí spustit “většinu” aplikací z Obchodu Google Play v režimu, ve kterém chrání systém a jádro v bezpečí před škodlivým kódem. Software nyní zajišťuje data všech aplikací a zabraňuje neoprávněným úpravám a přístupu k systémovým oddílům a jiným citlivým oblastem a databázím.

Knox 2.0 je na Samsungu Galaxy S5 předinstalovaný, starší smartphony Samsung ho dostanou s aktualizací na Android 4.4 Kitkat (viz Seznam 16 telefonů a tabletů Samsung, které v Evropě dostanou KitKat).

Zdroje: Android Authority, Android Headlines, Android Central.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)