Gear S2 oficiálně: Samsung tvrdě zaútočil na trh chytrých hodinek

samsung-gear-s2-press-169

Společnost Samsung již delší dobu trousila střípky o chystaných hodinkách, které nakonec dostaly označení Samsung Gear S2. Ačkoliv ne všechny předchozí informace byly oficiální, dnes se již na nové hodinky můžeme podívat bez ostychu. Čím jsou Samsung Gear S2 od svých předchůdců zcela rozdílné? Jsou kulaté. Samsung se nechal strhnout vlnou ostatních výrobců, kteří pochopili, že běžní zákazníci dávají přednost tradičnímu kulatému vzhledu hodinek. Do prodeje přijdou navíc dvě varianty – sportovnější a pak luxusnější, která je zahalena do černého kabátu a disponuje koženým páskem. Obě varianty jsou voděodolné s certifikací IP68.

samsung-gear-s2-white-press

A jak je na tom Samsung Gear S2 po stránce hardwaru? Nikoho nejspíše nepřekvapí, že displej s průměrem 1,2″ sází na technologii Super AMOLED. Rozlišení 360×360 pixelů dává dostatečnou jemnost 302 PPI. Hodinky jsou poháněny dvoujádrovým procesorem, vedle kterého pracuje 512MB RAM paměť a 4GB vnitřní úložiště. Ve výbavě nechybí samozřejmě ani krokoměr, senzor srdečního rytmu či barometr. A baterie? Ta nabízí kapacitu 250 mAh, která by podle slov tvůrců měla zajistit až 3denní výdrž. Konektivita je na skvělé úrovni – Wi-Fi, Bluetooth i NFC. Samsung Gear S2 vstoupí na trh i se svou 3G variantou, kde přibude slot pro SIM kartu a kapacita baterie se navýší na 300 mAh. Systém zásadní změnou neprošel – Android Wear byste zde hledali marně, Samsung totiž vsadil na vlastní řešení v podobě OS Tizen. Ten by měl umět nějaké další “vychytávky” například pro chytrou domácnost.

samsung-gear-s2-classic-black-press

Možná ale to vůbec nejhlavnější stále chybí – dostupnost a cena. Zatímco s dostupností nemívá Samsung problém a většinou zanedlouho po oficiálním představení se nový produkt podívá i na český trh, cena je velkou neznámou. Hodinky totiž z našeho pohledu vypadají velmi dobře a cena tak bude hrát hlavní prim.

Samsung Gear S2: Specifikace

 • displej: 1,2”, Super AMOLED, 360×360, 302ppi, kulatý
 • CPU: Dual core 1 GHz
 • OS: Tizen
 • paměť: 4 GB interní / RAM: 512 MB
 • konstrukce: voděodolná IP68
 • konektivita: Wi-Fi: 802.11 b/g/n, Bluetooth® 4.1, NFC, 3G (pouze vybraná verze)
 • senzory: akcelerometr, gyroskop, senzor srdečního rytmu, barometr
 • rozměry:
  • verze S2 – 42,3 x 49,8 x 11,4 mm, hmotnost 47g
  • verze S2 classic – 39,9 x 43,6 x 11,4 mm, hmotnost 42g
 • baterie: 250 mAh (300 mAh u 3G)

Jak se vám nové hodinky Samsung Gear S2 líbí?

zdroj: androidcentral.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (33)