Samsung oznámil novou kameru Gear 360. Dokáže natáčet ve 4K rozlišení

Samsung Gear 360

Samsung představil novou verzi sférické kamery Gear 360 pro rok 2017. Ta nabídne natáčení ve 4K rozlišení při 360°. Vylepšen byl rovněž design kamery, který ulehčí její používání.

Nová verze Gear 360 přinese i možnost živého streamování

Samsung Gear 360 (2017) umožňuje nahrávat video v rozlišení 4K. Vybavena je 8,4 MPx snímači obrazu a objektivy Bright Lens se světelností f/2,2. Na obou je navíc čočka typu rybí oko, což umožňuje pořízení snímků s vysokým rozlišením.

Samsung Gear 360 Londyn

Samsung myslel i na softwarovou část, která prošla několika úpravami. Při pořízení videa nebo fotografií v 360 stupních, můžou uživatelé vybírat z různých režimů prohlížení, nástrojů pro úpravu, přidání efektů apod. Videa s 360° záznamem půjdou navíc jednoduše konvertovat do standardních formátů. Pokud se kamera synchronizuje s počítačem nebo telefonem, může se přes ni vysílat obsah v živém přenosu, a to např. přes Facebook, YouTube nebo Samsung VR.

Co se týče dalších specifikací, tak se obsah nahrává na microSD kartu až do 256 GB, splňuje certifikaci odolnosti proti prachu a vodě IP53. Nechybí ani Wi-Fi, Bluetooth a USB Type-C. Baterie kamery má kapacitu 1 160 mAh. V České republice se začne prodávat ve stejný den jako Samsung Galaxy S8, tedy 28. dubna. A to za doporučenou maloobchodní cenu 6 990 Kč.

Jak se vám nová sférická kamera líbí? Myslíte si, že 360° videa mají budoucnost?

Zdroj: TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)