TOPlist

Tohle se vážně nepovedlo. Samsung Galaxy Watch FE unikají v celé kráse, známe i cenu!

galaxy watch fe nahled
  • Samsung letos vydá levnější model chytrých hodinek Galaxy Watch
  • Galaxy Watch FE nyní zasáhl obrovský únik, máme snímky i ceny
  • Světlo světa také spatřily klíčové specifikace, známe třeba výdrž

Samsung se letos chystá zajímavějším způsobem osvěžit své portfolio chytrých hodinek. Kromě standardního modelu Galaxy Watch se dočkáme i nadšenecké verze, která bude konkurovat Apple Watch Ultra, ale také levnějšího kousku Galaxy Watch FE, jenž má udělat jihokorejské Wear OS hodinky dostupnějšími. Teď uniká v plné parádě, internetem kolují rendery, specifikace i detaily o ceně.

Samsungu se povedlo existenci hodinek Galaxy Watch FE potvrdit spuštěním stránek podpory v několika zemích světa včetně České republiky, samotný název hodinek se nám pak podařilo najít na oficiální americké stránce výrobce pro byznys.

Oficiální snímky zveřejnil například uznávaný insider Sudhanshu Ambhore, objevily se však také u italského prodejce Smeonline.it. Hodinky přijdou minimálně ve třech barevných verzích – černé, růžové a stříbrné se světle modrým řemínkem – přičemž poslední dvě zmíněné varianty mají na renderech pořádně výrazné rámečky kolem displeje. U černého modelu pak dost záleží na konkrétním snímku, některé jsou totiž mírně zavádějící a kontrast mezi obrazovkou a rámečky na nich v podstatě není.

galaxy watch fe 1

Samsung Galaxy Watch FE budou k dostání ve 40mm provedení s cenou kolem 180–200 eur, což představuje rozmezí od 4 450 do 4 900 korun v přepočtu (názory zdrojů se v tomhle ohledu liší).

Samsung Galaxy Watch FE

 

Pod kapotou hodinek bude tikat čipset Exynos W920 se dvěma jádry a 1,18GHz frekvencí, který byl již k vidění u Galaxy Watch 4 z roku 2021. Hodinky mají dále mít 1,5GB RAM, 16GB paměť a operační systém Wear OS s nadstavbou Samsung One UI 5.0. Dále prý máme očekávat 247mAh baterii, jež zajistí 30hodinovou výdrž, a hliníkovou konstrukci splňující standardy odolnosti 5 ATM, IP68 a MIL-STD-810H.

Jak na vás působí design Samsung Galaxy Watch FE?

Zdroje: X (1, 2, 3), Smeonline.it, vlastní

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)