EKG a detekce pádu se u Galaxy Watch Active 2 jen tak nedočkáme

samsung galaxy watch active 2 ekg

Samsung začal prodávat své nové hodinky Galaxy Watch Active 2 teprve na konci srpna, přesto je potkávají první nepříjemnosti. Stejně jako v případě jablečných Apple Watch 5. generace musí totiž projít schválením úřadů, aby jim bylo umožněno využívat funkce EKG či detekce pádu.

Funkce EKG uživatele upozorní na nepravidelnost srdečního rytmu či srdeční fibrilaci. Samsung jde tak po stopách Applu, který hodinky se stejnou funkcí představil již loni v září. Jablečná společnost však musela projít schválením spousty úřadů a do Česka se tato funkce dostala až letos v květnu. Tedy osm měsíců poté, co Apple hodinky představil. Stejně je na tom Samsung který nyní musí projít certifikacemi od spousty lékařských a státních institucí a to ve všech zemích, kde bude služba využita.

Stejně je na tom funkce detekce pádu, která je v Galaxy Watch Active 2 dostupná již od začátku, ovšem zpřístupněna bude poté, co to dovolí úřady. Očekává se, že v USA budou obě dvě funkce zpřístupněny v únoru 2020, pokud vše půjde podle plánu. Naopak pokud se objeví potíže, může se čekání prodloužit. V Evropě se přístupnost očekává ještě o pár měsíců později a tak můžeme počítat s podobným datem, jako v případě Apple Watch. Tedy někdy kolem dubna až května 2020. Pokud jsou tak pro vás tyto dvě funkce hlavním tahákem, možná s koupí ještě počkejte.

Využili byste tyto funkce na Galaxy Watch Active 2?

Zdroj: 9to5google.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)