Samsung Galaxy S III zachycen na prvním podrobném videu

Samsung Galaxy S6 Edge – objektiv

Vietnamský server Tinhte.vn ukázal světu jako první podobu a parametry chystané vlajkové lodi Samsungu Galaxy S III. Na co se tedy můžeme těšit, a co naopak opláčeme?

Zaprvé, vzhled telefonu zobrazený na videu není finální. Telefon je obalen jakýmsi gumovým krytím a některé části jsou přelepeny samolepkami. Finální podobu S III se tedy pravděpodobně dozvíme až 3. května v Londýně na události Unpacked, na které samozřejmě nebudeme chybět. Gumový obal však nebrání prozkoumat displej a další části telefonu.

Uhlopříčka displeje se oproti předchozí verzi, Galaxy S II, roztáhne na 4,6 palců s rozlišením 720 x 1184 pixelů (s lištou SW tlačítek pak 1280 pixelů). Součástí displeje budou pravděpodobně také ovládací tlačítka po vzoru Galaxy Nexusu. Typ použitého displeje je zatím velkou otázkou. Zdroje hovoří o Super AMOLED. Doufejme, že se časem potvrdí i třetí přívlastek Plus. Použitý Exynos procesor obsahuje čtyři jádra, každé o frekvenci 1,4 GHz. Paměť RAM zůstala stejně jako u S II na 1 GB. Velikost vnitřního úložiště bude zřejmě začínat na 16 GB. Nově S III přidává podporu NFC, v Androidu 4.0.3. tak budeme moci využít funkci Beam, neboli bezdrátový přenos mezi dvěma Android telefony. Kapacita baterie uniklého prototypu dosahuje 2050 mAh. To je o 400 mAh více, než u S II. Uvidímě, jak se s výdrží popere čtyřjádrový procesor.

Zadní kryt dle fotografií bude otevírací, Samsung se tedy zřejmě nevydá cestou unibody konstrukce a integrované baterie. Na jednom z obrázků je také patrná LED indikační dioda, opět funkce, která mnohým majitelům modelu S II citelně chyběla. Podle dalších fotografií bude zachován slot pro microSD karty. Dle velikosti slotu pro SIM bych ale odhadoval, že S III bude nově pracovat s microSIM kartami, stejně jako Motorola Droid Razr. Fotoaparát zůstává na 8 MPx a nechybí mu ani přisvětlovací LED dioda.

Na další parametry se podívejte v prvním zvěřejněném videu.

https://www.youtube.com/watch?v=3Ei61wWOr4w

 

Přesvědčil Vás prototyp Samsungu Galaxy S III k tomu, abyste na něj s koupí nového Android telefonu počkali?

Zdroj: Tinhte, Phandroid

Jan Šesták
O Autorovi - Jan Šesták

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

samsung_manual_ico

Stahujte: manuál k Samsungu Galaxy S III

Zprávičky Karel Kilián Karel Kilián
1 min. uložit na později

Komentáře (16)