Samsung Galaxy Note 10 dostává Android 10 konečně i v ČR

samsung galaxy note 10 aktualizace na android 10 v ČR

Před deseti dny jsme vás informovali o tom, že poslední vlajková loď Samsungu – Galaxy Note 10 začal dostávat update na stabilní Android 10, ovšem v ČR se objevil prvním majitelům až před pár dny. Původně se spekulovalo o tom, že telefon dostane nový Android až koncem ledna a Samsung tak předčil naše očekávání. Po Galaxy S10 se tak u nás dostáváme ke druhému telefonu od Samsungu, který dostává nejnovější systém.

Pokud jste chtěli aktualizaci s předstihem, stačilo se přihlásit do programu Android Beta. Pak má aktualizace označení N97 FXXU1BSL7 a má velikost asi 145 MB. V opačném případě má aktualizace velikost 1,9 GB a je tak větší, než u Galaxy S10. Hlavní změny se týkají grafické nadstavby One UI 2.0, která přináší tmavý režim, jasnější ikonky aplikací, nová gesta, nové funkce fotoaparátu či režim Jednou rukou.

Galaxy Note 10 Android 10 ČR

Aktualizace je dostupná na oba dva modely – Galaxy Note 10 i Note 10+ s tím, že pokud je zatím dostupná pouze z volných distribucí. Pokud máte telefon od operátora, budete si muset ještě chvíli počkat. Samotná instalace pak zabere okolo 15 – 20 minut.

Dostali jste v ČR Android 10 na Galaxy Note 10?

Zdroj: vlastní

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)