TOPlist

Tip na apku: Připněte si info o rychlosti připojení na lištu

aplikace Internet Speed Meter měření rychlosti připojení

Mobilních aplikací a webových stránek, které jsou schopné změřit aktuální rychlost internetového připojení, existuje samozřejmě velká spousta. Málokterý nástroj ale dokáže tuto informaci ukázat nejen ve svém vlastním okně, ale také na místě, které je při používání telefonu téměř vždy na očích. Máme na mysli horní notifikační lištu a případně i rozbalovací roletku. Jedním z takto vybavených pomocníků je aplikace Internet Speed Meter.

Internet Speed Meter Lite
Internet Speed Meter Lite

Jde o naprosto primitivní nástroj, který dělá v podstatě jen jednu věc, ale pořádně. Když si stáhnete neplacenou verzi Lite, hned po instalaci a spuštění budete mít v liště i roletce informaci o přenosové rychlosti. Na těchto místech se hodí, pokud nechcete neustále otevírat okno aplikace. Nutno podotknout, že podobné řešení nabízejí přímo i některé Android nadstavby, tak možná ani nic dalšího instalovat nemusíte.

Kromě externího ukazatele obsahuje aplikace Internet Speed Meter Lite také denní statistiky přenesených dat nebo možnost výstrahy, pokud se blížíte k limitu FUP. Pokud byste využili například podrobnější graf s kvalitou připojení za každou hodinu, přesnější nastavení notifikací nebo volbu grafického tématu, tak si můžete pořídit verzi Pro. Ta vyjde na 65 korun.

Doporučíte další šikovné aplikace s touto funkcí?

Zdroj: phandroid

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)