Ruský voják ukradl kamery. Omylem pak světu odhalil i manželku

Rusko kamery krádež Ukrajina aplikace záznam

Jak už jsme se mohli několikrát přesvědčit, válka na Ukrajině se promítá mimo jiné také do světa moderních technologií a opačně. Posledním kuriózním důkazem je počínání evidentně technicky ne úplně zkušeného ruského okupanta, jehož kořistí se staly moderní průmyslové kamery. Po ústupu z města Lyman a návratu domů na Dálný východ si je nainstaloval do obýváku a zapomněl přitom zařízení resetovat a odpojit od mobilní aplikace. Původní majitel se tak nakonec mohl dívat do jeho bytu a na jeho rodinu. A záběry se nakonec dostaly i na internet.

“Než jsem to publikoval, říkal jsem si: Co když teď obviním nevinného člověka, který si právě koupil na trhu například použitou kameru, která byla ukradena na Ukrajině? Ale ne, tohle je pouliční kamera, byla venku. Dal si ji do svého domu, kde není co ukrást. Proč vůbec potřebují kameru?“ popsal serveru tpyxa.net událost Yan Gordienko, který na žádost svých známých po kameře pátral.

Kolik máte doma kamer s přístupem přes aplikaci?

Zdroj: SZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)