Rozšíření Stadia Enhanced značně vylepší cloudové hraní od Googlu

rozšíření stadia enhanced chrome

Cloudové hraní v podobě služby Google Stadia bylo včera oficiální spuštěno v dalších osmi zemích. Mezi nimi bylo i Česko a Slovensko, takže si již nyní může kdokoliv zkoušet „hraní budoucnosti“. A to třeba u hry Cyberpunk 2077, která bude přímo v den vydání dostupná i na Google Stadia. Bohužel samotné rozhraní a funkce jsou dost zjednodušené a v podstatě znemožňují nějaké hlubší nastavování. Naštěstí je řešení zcela jednoduché, stačí nainstalovat z internetového obchodu Chrome rozšíření Stadia Enhanced.

Rozšíření Stadia Enhanced značně vylepší možnosti Stadie

Jeden z hlavních plusů Google Stadia je možnost streamování her ve 4K rozlišení. Bohužel však neexistuje žádná možnost, jak si hraní ve 4K vynutit. Musíte v podstatě spoléhat na to, že máte dostatečně rychlé připojení k internetu a na automatické přepnutí kvality od Googlu. S rozšířením Stadia Enhanced si však kvalitu můžete zvýšit ručně, včetně výběru kodeku. Vybrat si můžete také Quad HD rozlišení, pokud třeba nemáte nebo nechcete používat 4K. Další užitečnou věcí, která se dá v tomto rozšíření zapnout, je Stream Monitor. Jedná se o malé okno, ve kterém naleznete informace o rozlišení, FPS, ztrátě paketů, jak moc hraní zatěžuje internet atd. Tyto informace se rozhodně hodí k tomu, abyste si ověřili, jak dobře Stadia na vašem internetu funguje.

Uživatelské rozhraní Google Stadia bylo a z velké části je stále otřesné. V první řadě si musíte všimnout toho, že zcela chybí jakékoliv vyhledávání, což je docela smutné, když za službou stojí vyhledávací gigant. Tento problém vyřeší naštěstí Stadia Enhanced. Další nepochopitelnou věcí je rozdělení knihovny do dvou sloupců, což je značně nepřehledné. Naštěstí díky tomuto rozšíření si můžete udělat sloupců až šest, čímž zároveň značně zpřehledníte domovskou obrazovku.

Stadia Live Hangout Official Recap with Austin Creed and Katie Wilson

Stadia Live Hangout Official Recap with Austin Creed and Katie Wilson

K dispozici je i rychlý přístup do sekce „Pro“, ve které uvidíte všechny hry z předplatného na jednom místě. V neposlední řadě nabízí tohle rozšíření rychlý přístup do zpráv, uživatelské galerie a přidává několik užitečných odkazů, jako třeba přístup k testu rychlosti internetu. Osobně tohle rozšíření používám již několik měsíců a nedokážu si bez něj Google Stadia představit. Přitom se jedná o absolutně jednoduchá vylepšení, která by Google mohl implementovat lusknutím prstu. Stadia Enhanced je k dispozici zdarma na všechny Chromium prohlížeče. Zcela bez problémů mám rozšíření odzkoušeno v Google Chrome a Microsoft Edge.

Vyzkoušeli jste již Google Stadia? Jak se vám služba líbí?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)