Robotický čistič oken: Umývejte okna na dálku pomocí telefonu

roboticky cistic oken hobot

Robotické vysavače už jsou poměrné známým produktem, o kterém už většina ví. Věděli jste ale, že existuje i robotický čistič oken, který můžete použít nejen na okna, ale i na skleněné povrchy. Chytré čističe oken toho mají hodně společného s vysavači, nechybí možnost ovládání pomocí telefonu, mnoho senzorů i chytrý navigační systém. Jeden z nich je Hobot 288.

Robotické čističe oken můžete využít i na zrcadla, sprchové kouty, výlohy apod.

Chytrý robotický čistič oken existuje v mnoho variantách. Můžete nalézt výrobce jako Winbot, Hobot nebo Electrolux. Blíže se podíváme na robotický čistič Hobot 288. Zajímavé je na něm to, že se dá ovládat pomocí chytrého telefonu. A to buď se systémem iOS nebo i Android. K dispozici je i jednoduché dálkové ovládání.

Robotický čistič na okně drží díky podtlaku, bez problémů by se tak měl udržet na jakémkoliv skleněném povrchu. Pokud byste se ale i přesto báli toho, že robot spadne dolů, tak i na to se myslel. Přímo v balení je lano i s karabinou a robota můžete zajistit. U dražších modelů robotických čističů oken můžete vidět i to, že jsou bezdrátové, ty levnější musí být zapojeny v elektrické síti. Přímo u Hobotu 288 nalezneme 4 metrový napájecí kabel a 4,5 metrové bezpečnostní lano. To má nevýhodu v tom, že jste omezení maximální plochou čištění. V případě, že by vám náhodou vypadla elektrika, tak se nemusíte bát, že by Hobot spadl z okna.

Fensterputzroboter Hobot 288

Fensterputzroboter Hobot 288

Má v sobě integrovanou baterii, která udrží čistič na povrchu až 20 minut. Samotné čištění probíhá v horizontální i vertikálním směru, celkově dokáže umýt 1 metr čtvereční za 2,4 minuty. Dokáže čistit v mokrém i suchém režimu. Vždy s odlišnou podložkou. Cena tohoto robotického čističe je v Česku cca 8 tisíc Kč, jak ukazují i data serveru Heureka.

HOBOT
HOBOT

Přemýšleli jste někdy o koupí chytrého čističe oken, nebo spoléháte na ruční mytí?

Zdroj: smh.com.au

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)