TOPlist

Nové vysavače Roborock S8 opět posunují hranice výkonu

Roborock S8 S8 Plus S8 Pro Ultra robotické vysavače představení

Společnost Roborock u příležitosti konání konference CES 2023 představila novou řadu svých robotických vysavačů. Trojice ve složení Roborock S8, S8 Plus a S8 Pro Ultra je nejvýkonnějším čisticím systémem, který kdy u robotických vysavačů značka vyvinula. Celá série se pyšní sacím výkonem 6000 Pa, přičemž loňský vlajkový model S7 MaxV oslnil trh výkonem 5 100 Pa.

Roborock rovněž představil nový dvojitý gumový válečkový kartáč, který zlepšuje sběr nečistot a údajně se dokáže lépe bránit zamotání vlasů. Řada Roborock S8 přináší také lepší vytírání, a to díky systému VibraRise 2.0. Ten automaticky zvedne mop při úklidu na kobercích, díky čemuž se chlupatá podlahová krytina nenamočí.

Vylepšeno zde bylo i sonické vytírání, které pracuje s frekvencí 3 000 kmitů za minutu. U modelu S8 Pro Ultra získají zájemci dva vibrační moduly, které zajišťují ještě lepší účinnost ve srovnání s původním systémem mopování.

Stejně jako modely S6 MaxV a S7 MaxV je řada S8 schopna identifikovat překážky a uklízet kolem nich. A to včetně „hromádek“ po domácích mazlíčcích. Místo aby přes ně přejížděly a roznášely je po celém domě, umí se jim vysavače vyhnout. Řada Roborock S8 se začne prodávat od dubna 2023. Cenu všech tří modelů výrobce nezmínil. Pouze uvedl, že bude v USA začínat na 749 dolarech, tedy cca 17 tisících Kč.

Které modely Roborock vysavačů máte odzkoušené?

Zdroj: aheadlines

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)