Menu

Nahrávejte své telefonní hovory s aplikací RMC: Android Call Recorder

Pokud váš mobilní telefon s Androidem nepodporuje nahrávání hovorů, máme pro vás aplikaci, která vám pomůže připomenout si důležité informace, jež zazněly během leckdy zdlouhavých a nudných telefonátů. RMC: Android Call Recorder je k dispozici zdarma a umí nahrávat příchozí i odchozí hovory, což ale není zdaleka vše! Jeho schopnosti jsou skutečně široké a svým uživatelům poskytne řadu užitečných funkcí.

Co RMC: Android Call Recorder slibuje?

Základním účelem tohoto programu je zaznamenat všechny vaše hovory (příchozí i odchozí). Autor hned v úvodu upozorňuje, že v důsledku omezení (na straně hardware a software) umožňuje tento program na některých zařízeních jen záznam z hlasitého reproduktoru. Všechny konverzace jsou zaznamenány ve složce “RecordMyCall” na paměťové kartě.

Jako hlavní vlastnosti a funkce jsou jmenovány:

 • Nahrávání příchozích a odchozích hovorů automaticky, nebo manuálně.
 • Plovoucí tlačítko pro manuální zahájení nahrávání.
 • Dvě složky pro ukládání nahrávek (neroztříděné a důležité).
 • Pokročilé vyhledávání s mnoha možnostmi pro nalezení nahrávky.
 • Automatický filtr zaznamenávání – “známá čísla”, “neznámá čísla” a vybrané kontakty.
 • Možnost přejmenovat soubory s nahrávkami.
 • Zobrazení/skrytí oznámení o nahrávání.
 • Automatické vymazání záznamu po zadané době.
 • Možnost přehrání záznamu hned po skončení hovoru.
 • Podpora formátů MP3, AMR, MP4, 3GP a WAV.
 • Nastavení kvality nahrávky: mono/stereo, vzorkovací frekvence a bitrate.
 • Přesouvání smazaných nahrávek do koše, aby se zabránilo náhodnému vymazání.
 • Automatické odstraňování nahrávek z koše po zadaném čase.
 • Možnost změny složky pro ukládání záznamů.
 • Záloha a obnova nastavení.
 • Zabezpečení aplikace PINem.
 • Možnost úplného skrytí aplikace.
 • Automatické ukládání nahrávek do cloudů Dropbox a/nebo Disk Google.

Jak RMC: Android Call Recorder funguje v praxi?

Aplikaci ve verzi 6.24.115 jsme nainstalovali na redakční telefon Sony Xperia Z3 s oficiálním Androidem 5.0.2 Lollipop. Po instalaci si ukousla 10,64 MB místa v paměti zařízení. Po prvním spuštění se ocitnete hned v uživatelském prostředí, nesoucím se v duchu posledních trendů – najdete zde tedy postranní nabídku, filtr seznamu a panel nástrojů, obsahující tlačítka pro hledání a obnovení.

Program sám nabídne možnost otestování, kterou spustíte z úvodní obrazovky tlačítkem Call. Následně budete předání výchozí aplikaci pro telefonování, ze které zavoláte na vámi zvolený kontakt. Po skončení hovoru se vás opět ujme RMC: Android Call Recorder, kde v dolní části okna spatříte seznam zaznamenaných hovorů. Po otevření položky můžete příslušným tlačítkem hovor přehrát a zjistit, zda se zaznamenal hlas obou stran. Není-li tomu tak, využijte tlačítko Tweaks a přejděte k položce Audio Source. Postupným vyzkoušením všech možností patrně naleznete nastavení, které bude fungovat s vaším telefonem. V případě naší Xperie Z3 se jako nejvhodnější jevila volba Phone Call, která výtečně nahrávala hlasy obou stran hovoru bez nutnosti zapínat hlasitý příposlech.

Z uživatelského hlediska se dále nemusíte o nic starat – ať už někomu telefonujete, nebo někdo volá vám, program sleduje hovory a automaticky aktivuje nahrávání.

Nahrávky pak najdete v aplikaci ve formě seznamu, seřazené podle data a času pořízení. U každého hovoru je vidět avatar, jméno (pokud máte volajícího/volaného v kontaktech), telefonní číslo, čas a délka nahrávky. Dlouhým podržením položky se zobrazí nabídka pro sdílení, přesun do jiné složky, smazání, označení či odznačení všech záznamů.

Po klepnutí na položku seznamu se ukážou další podrobnosti:

 • Poznámka k hovoru – například popis, o čem jste jednali apod.
 • Název souboru, který je možné změnit.
 • Složka, přičemž soubory lze přesouvat z neroztříděných (Unsorted) do důležitých (Important) a zpět.
 • Telefonní číslo (klepnutím lze na toto číslo zavolat).
 • Čas uložení.
 • Velikost souboru.
 • Délka nahrávky.

K dispozici je jednoduchý přehrávač, jehož prostřednictvím si můžete záznamy poslechnout. Disponuje sice jen základními, ale pro tyto účely postačujícími funkcemi, jako je přehrávání, pozastavení a posun vpřed i vzad. V nástrojovém panelu najdete ikonu pro smazání nahrávky, v kontextové nabídce pak položky:

 • Share – sdílení souboru skrze další aplikace.
 • External Player – otevření v jiné aplikaci pro přehrávání zvuku.
 • Upload to cloud – uložení souboru s nahrávkou do cloudu.
 • Open Contact – otevření kontaktu z adresáře.
 • Add to ignore list – zařadí kontakt na seznam ignorovaných, takže další hovory s ním nebudou zaznamenávány.
 • Show history – zobrazí historii hovorů s daným kontaktem.

Skrze nástrojovou lištu lze filtrovat hovory podle složky, případně vyhledávat, přičemž aplikace hledá nejen ve jménech kontaktů, ale také v poznámkách k hovorům a názvech souborů.

V postranní nabídce je jako první položka přepínač Service, sloužící k zapnutí a vypnutí služby záznamu hovorů.

Další možnost Search, nabízí pokročilejší vyhledávání. Hledat lze v tomto případě nejen podle názvu souboru a poznámky, ale také ve zvolené složce, nebo jen zvolený směr hovoru.

Další dvě položky Filter a Renaming nevyvolaly v našem případě žádnou akci.

Možnosti nastavení

Možnosti nastavení jsou rozděleny do šesti hlavních sekcí:

Možnosti nastavení

Možnosti nastavení

 • Recording – ovládání služby, zobrazování oznámení, automatické mazání nahrávek po nastavené době, chování při připojení BT handsfree, možnost manuálního zapnutí nahrávání a zobrazení plovoucího okna pro poslech nahrávky po ukončení hovoru.
 • Interface – možnosti uživatelského rozhraní, jako je výběr jazyka (v nabídce je i čeština, nicméně není nastavena jako výchozí automaticky), zobrazování informací v seznamu záznamů a používání 12 či 24hodinového formátu času.
 • Tweaks – pokud vám nebude fungovat nahrávání hovorů jinak, než skrze hlasitý příposlech, můžete právě v této sekci experimentovat s různými nastaveními, kterými při troše štěstí dosáhnete kýženého výsledku. Změnit tu můžete také formát nahrávek, případně další parametry.
 • Storage – nastavení, týkající se ukládání souborů. Můžete tu nastavit používání či nepoužívání koše při mazání, automatické odstraňování nahrávek po zvoleném čase, složku, kam budou data ukládána, zálohovat a obnovit nastavení.
 • Security – v této sekci lze zabezpečit přístup do aplikace čtyřmístným PINem, případně skrýt program ze seznamu nainstalovaných.

Dále je možné provést propojení s cloudovými úložišti Dropbox a Disk Google, kam můžete manuálně nebo automaticky ukládat soubory s nahrávkami. V případě automatické synchronizace lze nastavit její provádění pouze při připojení přes Wi-Fi, případně je možné omezit maximální velikost souboru. O svá data tedy nepřijdete ani v případě ztráty, poruchy nebo odcizení telefonu.

Resumé

RMC: Android Call Recorder nás zaujal především svou jednoduchostí, díky které se řadí mezi aplikace typu “nainstalujte a zapomeňte.” Kromě nastavení zdroje zvuku jsme v podstatě nemuseli udělat skoro nic pro to, abychom mohli nahrávat naše hovory.

Drobnou vadou na kráse je skutečnost, že na telefonu s nastaveným českým rozhraním a českou SIM program ve výchozím stavu komunikoval anglicky. Češtinu lze sice zvolit v nastavení, nicméně jistě by nemělo být problémem, aby se aktivovala automaticky.

Uživatelské prostředí je jednoduché, funkční a moderní, takže práce s nahrávkami je logická a intuitivní – co do uživatelské přívětivosti bychom se nebáli srovnání například s Gmailem. Aplikace bude vyhovovat jak začátečníkům, kterým poskytne vše, co potřebují pro snadné zaznamenávání a následný poslech hovorů, tak i pokročilým, jimž nabídne velmi detailní možnosti nastavení.

Ocenili bychom podporu více než dvou složek, naopak velmi kladně hodnotíme zálohu dat do cloudu, včetně možnosti automatického uploadu. Pokud se zamyslíme nad otázkou, jakými funkcemi by měl disponovat automatický záznamník našich telefonátů, pak musíme konstatovat, že RMC: Android Call Recorder splňuje naše představy na výbornou. Navíc je zcela zdarma, bez jakýchkoli omezení, pouze s proužkovou reklamou.

Aplikaci RMC: Android Call Recorder si stáhl více než milion uživatelů a její průměrná známka v Obchodě Play je 4,1.

Za spokojené uživatele citujme Maru Studnu, který ke svým pěti hvězdičkám napsal: “Na mé Xperii LT26i pracovala aplikace po prvním stažení tak, jak vývojář upozorňoval, tedy pouze se zapnutým repro. Nicméně k dnešnímu dni, po všech proběhlých aktualizacích, aplikace pracuje tak, jak má, bez zapínání repro, s vysokou citlivostí, obě strany jsou slyšet naprosto zřetelně slyšet, dávám plné hodnocení Super! Kéž by tak pracovali všichni vývojáři.” Podobně to vnímá také Tomáš Daněček: “Konečně jsem našel aplikaci, která skutečně nahrává, záznam ukládá do mp3, samozřejmě mimo jiné, a má spoustu možností. A to vše na mém ne v ČR běžném telefonu A9+ s čipem MTK 6589. Takže všem, opravdu všem, vřele doporučuji. Aplikaci jsem koupil a za tu částku to opravdu stojí. Děkuji autorům.”

 

Komentáře

hip002

hip002

z aplikace
5.6.2015 14:05

pouzivam callx a nahrava v pohode jak me tak protejsi stranu

Rocky

Rocky 4

z aplikace
5.6.2015 14:20

Díky redakci za tip. Jako jediný mi funguje na Huawei Mate7 a nerestartuje mobil.

jouda

jouda

5.6.2015 14:27

Na obrazcich vidim reklamni pruh. Takze ne freeware, ale adware. Dokazala by to redakce v recenzich rozlisovat? Dik.

Pastix

Pastix

z aplikace
5.6.2015 14:44

Používám automatic call recorder a úplně bez chyby nahrává mě i protější stranu. ..je tam sice reklama ale ničemu nevadí. ..fakt doporučuju je zadarmo…

zvirotsky

zvirotsky

5.6.2015 15:09

Samsung Galaxy Note 3 nefunguje, nenahraje protistranu…

Kondas Novák

Kondas Novák

5.6.2015 15:41

Note 4 bez problémů i v autě přes handsfree. Čistě a kvalitně, verze pro.

freddy158

z aplikace
5.6.2015 16:48

lenovo – soucasti systemu ;-)

Maroš

Maroš

5.6.2015 18:21

Na Nexus 4 nefunguje.

Petr Hovorka

Petr Hovorka

5.6.2015 20:07

Jako autor překladu kontaktuji autora aplikace. Ve starších verzích automaticky čeština fungovala podle jazyka prostředí telefonu :-)
Díky za pěknou recenzi!

Jenda 76

Jenda 76

6.6.2015 12:17

Nexus 5 s Android 5.1.1. Nefunguje.

fes

fes

15.6.2015 15:41

Funguje akusticky dobre na S4 andr 501.
Ale : kazdy cca 2hy otevirany novy hovor zamrzne.

Proto jsem ho po tydnu odinstaloval.

zdravim

mira

mira

23.6.2015 13:27

Honor 3c, nenahrává :/ nevíte někdo co s tím?

KlokanSoft

4.7.2015 9:24

Automatic call recorder – zakoupeno na S4 mini super, jen nějak stále občas trochu překřičeno :D ale jinak super, hlavně když manželka diktuje co mám koupit. Ano miláčku, píšu si to……….. :D

jurajko68

28.2.2016 10:21

Zdravim.Chcem sa spytat aky format je najlepsie zvolit pre nahravanie v tomto programe?Myslim tym vzhladom na kvalitu nahravky a jej pripadnu velkost.Dakujem.

RSS (komentáře k článku)