Říjnový bezpečnostní update pro Nexusy je tady

htc nexus

Je teprve začátek měsíce, ale Google již nyní vydal říjnový bezpečnostní update pro naše stávající Nexusy (a Pixel). Tovární obrazy i instalační balíčky OTA aktualizací jsou již k dispozici ke stažení na vývojářském webu Googlu.

Říjnový bezpečnostní update a zařízení, kterých se týká

V první řadě ze seznamu zařízení nějak vypadl Nexus 9 LTE. Důvod? Ten bohužel neznáme. Naštěstí se alespoň Nexus 6 konečně dočkal aktualizace na Android 7.0 Nougat. I přesto ale Google raději vydal tomuto smartphonu aktualizaci i na Android 6.0 Marshmallow. Nejspíš počítá s tím, že chvíli potrvá, než dojde k plošné aktualizaci na nový Android.

Většina dalších zařízení by se již záplaty měla dočkat. Patří mezi ně Nexus 6P (NBD90X), Nexus 5X (NBD90W), Pixel C (NRD91D), Nexus 9 Wi-Fi (NRD91D), Nexus Player (NRD91D), Nexus 6 (MOB31H) a samozřejmě i Nexus 5 (M4B30X).* říjnový bezpečnostní update

Instalační média si tedy můžete ihned stáhnout a ručně nainstalovat. Nebo také můžete počkat přibližně další týden až dva, než aktualizace dorazí na váš Nexus vzduchem. Pokud vás zajímá nějaké to čtení o chybách a fixech, které jsou předmětem, aktualizace, můžete si pročíst bulletin, který Google spolu s aktualizací pravidelně vypouští.

*Označení v závorkách u uvedených zařízení znamenají označení aktuálního buildu aktualizace.

Zdroj: androidauthority.com

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)