ReveaLED II: UV lampa pro každý telefon

revealed_ii_ico

Ultrafialový blesk ReveaLED II ukáže to, co zůstává našim očím skryto. Jedná se o “kolíček,” který zapojíte do sluchátkového konektoru, a pak můžete pořizovat snímky objektů tak, jak je pouhým zrakem nikdy neuvidíte.

ReveaLED II ReveaLED II

Světlo je v našich životech zcela nezbytné – potřebujeme ho doslova ve dne i v noci. Lidský zrak je však schopen zachytit a zpracovat světlo jen na určitých vlnových délkách – v takzvaném “viditelném spektru.” Kromě viditelného světla existují obory, které lidské oko nevidí – na rozdíl například od některých živočichů. Patří sem i ultrafialové záření, o kterém bude řeč právě v souvislosti s projektem ReveaLED II (“revealed” je v angličtině “odhalení” či “odkrytí”).

Lidské oko pracuje jen s viditelnou částí spektra Lidské oko pracuje jen s viditelnou částí spektra

Pro koho může být ReveaLED II užitečný?

  • Pro fotografy a filmaře.
  • Výzkumníky, vědce a zdravotníky.
  • Táborníky, lovce a pozorovatele volně žijících zvířat.
  • Zvídavé studenty i dospělé.
  • Pro každého, kdo chce odhalit neviditelné světy.
V ultrafialovém spektru se může skrývat mnohé... V ultrafialovém spektru se může skrývat mnohé…

ReveaLED II je v podstatě externí blesk, který se rozsvěcí synchronizovaně s aplikací fotoaparátu. Jedná se o již druhou verzi produktu, jehož předchůdce se na Kickstarteru setkal s velkou odezvou. Novinka vychází ze zpětné vazby majitelů první verze, na jejímž základě byla navržena druhá generace. Ta má přinést integrovanou lithium-iontovou baterii s až dvouhodinovou výdrží nebo 1000 záblesky na jedno nabití. K dalším vylepšením patří lepší ostření, nastavení úrovně jasu, jakož i možnost použít tento produkt nejen s mobilním telefonem, ale též digitální zrcadlovkou. ReveaLED II je také možné použít jako samostatně stojící UV lampičku.

ReveaLED II je také možné použít jako samostatně stojící UV lampičku ReveaLED II je také možné použít jako samostatně stojící UV lampičku

Jak ReveaLED II funguje?

Jednoduše: stačí zasunout ReveaLED II do sluchátkového konektoru telefonu či tabletu, nainstalovat aplikaci (k dispozici budou verze pro iOS a Android) a začít používat. Aplikace se stará o synchronizaci blesku s fotoaparátem a umožňuje nastavit jednu ze tří úrovní jasu. O osvětlení fotografované scény se stará dvanáct LED zářících v ultrafialovém spektru.

Odhalte, co zůstává vašim očím skryto! Odhalte, co zůstává vašim očím skryto!

Nemusíte provádět žádná složitá nastavení – pořízené obrázky lze zpracovávat jako jakékoli jiné fotky – třeba poslat e-mailem nebo sdílet s přáteli. ReveaLED II umožní objevovat svět temný svět specifických kategorií, jako jsou padělky, výzkum přírodních zdrojů, skryté vodoznaky v cestovních pasech, bankovkách a jiných dokumentech.

Bankovky mívají ochranné prvky, jež jsou vidět jen pod UV lampou Bankovky mívají ochranné prvky, jež jsou vidět jen pod UV lampou

Jak ReveaLED II získat?

Autoři projektu se pokoušejí získat prostředky na rozjezd výroby na crowdfundingovém serveru Kickstarter. Stanovili si metu 8000 amerických dolarů (asi 192 000 Kč), kterou se jim během několika dnů povedlo překonat více než pětinásobně. Finance vybírají až do 4. července, přičemž sponzoři si mohou vybrat, co chtějí na oplátku za své finance. Aktuálně je ještě k dispozici několik posledních kousků za 32 dolarů (770 Kč), další pak budou prodávány za 35 dolarů (840 Kč). V případě zaslání do Česka počítejte s poštovným ve výši 5 dolarů (cca 120 Kč). Předpokládaný termín dodání je srpen tohoto roku.

ReveaLED II Night Vision UV Flash Light for Smartphones

ReveaLED II   Night Vision UV Flash Light for Smartphones

Zdroj: kickstarter.com.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)