Reproduktor Google Home dokáže zatopit v krbu

Reproduktor Google Home

Chytrý reproduktor Google Home je od začátku stavěn tak, aby mohl podporovat funkce třetích stran a různé vychytávky, které dokážou vylepšit domácnost. Jeden z uživatelů redditu dokázal udělat něco, nad čím inženýři Googlu určitě nepomysleli.

Reproduktor Google Home jako zapalovač krbu?

Uživatel s přezdívkou Hovee nejen ukázal, jak jeho využití Google Home funguje v praxi, dodal i návod, jak si to může vyrobit kdokoliv doma. Nejedná se ale vůbec o nic jednoduchého, už jen věci se kterýma tato funkce běží, je poměrně hodně.

Ok, Google turn on my FirePlace!

Ok, Google turn on my FirePlace!

Kromě samotného reprokdoru, je potřeba raspberry Pi, relé spínače a HELLA vedení. Dále je k tomu potřeba aplikace IFTTT, která vše spojuje dohromady. Samotný návod, jak zprovoznit zatopení v krbu pomocí Google Home je pak na redditu.

Existuje také samozřejmě mnohem jednodušší verze, a to pokud váš krb podporuje dálkové spínače, v takovém případě stačí používat např. WeMo, Wink nebo jiné nástroje k automatizaci domácnosti. Ty se pak dají mnohen jednodušeji propojit s Google Home.

Jaké jiné neobvyklé využití Google Home vás napadá? Přesvědčí vás podobné funkce ke koupí chytrého reproduktoru?

Zdroj: reddit.com, theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)