Recenze Vocolinc Flowerbud: chytrá aromaterapie, která vám zlepší život

vocolinc flowerbud recenze

Aromalampy a difuzéry jsou stále populárnějším trendem nejen v domácnosti, ale také na pracovištích, v kancelářích a dalších prostorech, ve kterém tráví lidé mnoho času. Výjimkou pak nejsou ani veřejné prostory jako restaurace či kavárny. Většina z nich funguje tak, že do nich dáte vodu a olej, u některých si možná nastavíte barevné podsvícení a tím končíme. Dnes se však budeme bavit o chytrém aroma difuzéru Vocolinc Flowerbud, který toho zvládne mnohem více.

Obsah recenze

Obsah balení Vocolinc Flowerbud


Balení Vocolinc Flowerbud je poměrně prosté a není zde nic, co byste neočekávali. Kromě samotného difuzéru se zde nachází samozřejmě nabíjecí adaptér s redukcí na britské/americké koncovky a základní manuály. Není mu moc co vytknout, ale kdybych musel, něco by se našlo. Na místě Vocolinc bych možná zvážil přidat k balení nějakou sadu (klidně menší) éterických olejů abych si vybral, co mi vyhovuje. Ale chápu, že je to nadstandard. Zajít do obchodu a přičichnout si k jednotlivým olejům je stejně nejideálnější volbou.

Kvalita zpracování difuzéru


Vocolinc Flowerbud vypadá v interiéru hezky, moderně a pokud skryjete kabel, tak i minimalisticky. Je tvořen z plastu, ovšem kvalita zpracování je na poměrně slušné úrovni. Plast mi zde nevadí. Co mi však vadí trochu více je skutečnost, že pokaždé, když chci vyměnit náplň a odklopím víko, difuzér stále běží. Zde bych ocenil nějakou pojistku, která zamezí prskání náplně ven na stůl. Není nic příjemného mít neustále zadělaný stůl. Flowerbud je tak potřeba vždy ručně vypnout. Škoda. Jinak je nádobka poměrně velká, takže vám v ní voda s olejem poměrně dlouho vydrží. Označení maximální hladiny by však mohlo být označeno šikovněji. Je to pouhá nálepka, která se logicky po pár použitích odlepí. Naštěstí je zde ještě klasická ryska. Na okraji nádobky se nachází LED pásek, který v kombinaci s víkem rozsvítí difuzér tak, jak potřebujete.

Chytrá aplikace Vocolinc Flowerbud


Co se týče ovládání mám z něj spíše smíšené pocity. Velkou výhodou je možnost ovládat lampu skrz Apple HomeKit či Google Asistenta. Pokud byste si chtěli náhodou stáhnout aplikaci přímo od výrobce, bohužel ji doporučit nemohu. Vývojáři si s ní zřejmě mnoho práce nedali, jelikož nejen že je prostředí nepřehledné, zasekává se a občas se od difuzéru odpojí, ale také není přizpůsobeno větším displejům, takže se nevzhledně roztahuje. Dokonce se mi asi 3x stalo, že aplikace spadla. Navíc, pokud skrz aplikaci použijete časovač vypnutí, difuzér se sice vypne, ovšem zůstane z nějakého důvodu rozsvícený. Pokud tedy plánujete koupi, rozhodně doporučuji skrz Google Asistenta, ušetříte si spoustu nervů ať už při nastavování, tak i při obsluze zařízení. Jen pozor – pro připojení budete muset využít 2,4 GHz Wi-Fi.

Cena je vyšší, ale..


Jak jsem již nakousnul ve třetím odstavci, za Vocolinc Flowerbud zaplatíte 1 599 korun českých. To není na aroma difuzér úplně málo. Ve slevě se dá totiž sehnat ten samý, ale hloupý za třetinu. Doporučil bych však hloupý difuzér poté, co jsem zkusil chytrý? Ne. Důvod? Kdo má po příchodu kanceláře nebo domů po hektickém dni myslet na to, že si má zapnout aroma difuzér? Vím jedno. Kdybych měl hloupou verzi, doma by sloužil spíše na okrasu a po většinu času by se na něj prášilo, protože poslední věc, na kterou bych pomyslel je zapnutí aroma lampy. Za to nastavit si v HomeKitu, že chci aby se automaticky zapnul po příchodu domů a po odchodu zase vypnul (protože na to bych jistě taky zapomínal) je k nezaplacení. Stejně dobře může sloužit vypnutí v určitý čas (přes noc) a zapnutí ráno.

Co je aromaterapie?


Slovíčko aromaterapie není nic, co byste neznali. Tento pojem můžeme znát z nejrůznějších reklam na vonné rozstřikovače a další produkty. Ovšem co aromaterapie znamená? Ve zkratce léčbu vůněmi, kterou lze provést inhalací, ale také masáží či koupelí. Tato alternativní medicína je postavena na éterických olejích, které se vkládají do samotného difuzéru. Dokáže pomoct s horečkou, bolestmi břicha, rýmou a dalšími běžnými onemocněními, ale také působí kladně na psychiku. Trpíte nespavostí? Kupte si olej z růží. Vanilkový olej příjemně působí na vaše duševní zdraví a ten grapefruitový má antidepresivní účinky.

Fantazii se meze nekladou a tak mě bavilo s aromaterapií trochu experimentovat. Za tak krátkou dobu sice nemohu posoudit, zda mi vyléčila nachlazení či jiné onemocnění, jelikož jsem za dobu testování nemocný nebyl. Stejně tak netrpím žádnými psychickými problémy. Každopádně v jednom mám jasno – aroma lampy i difuzéry jsou perfektní věc. Na jednotlivé vůně si velice rychle zvyknete a prostředí okolo vás je mnohem příjemnější.

Éterické oleje


Náplně, neboli éterické oleje, které budete užívat jsou tím klíčovým. Jak jsem již výše zmiňoval, je extrémně důležité vybrat si vůni, která vám vyhovuje. Může se totiž poměrně snadno stát, že šlápnete vedle, zapojíte difuzér a budete naříkat, co že jste to provedli se svými šestnácti stovkami. Nebojte se. Ani já jsem svou vůni netrefil napoprvé. Osobně mi dosti sedí vanilka, která není umělá jako stromeček do auta, ale opravdu “vanilková”. Osobně doporučuji sáhnout po dražších olejích. Základní se dají koupit sice kolem 50-70 korun, ale více mi voní ty dražší a logicky budou také kvalitnější. Ty koupíte někde od 200 do 400 korun, ale bývají větší a vzhledem k tomu, že difuzéru stačí pár kapek, vydrží vám dlouho, takže se nejedná o nijak přehnaně drahou investici. Nicméně i levnější oleje splní svůj účel.

S éterickými oleji se zde bavíme o investici nějakých plus mínus dva tisíce korun. A to dle mého názoru není nijak přehnaná částka. Na druhou stranu pokud si chcete pouze vyzkoušet, zda vám aromaterapie vůbec sedí, nic vám nebrání v tom koupit si oleje + hloupou lampu za cenu dvou poledních menu. V případě, že se vám bude líbit, můžete ji dát na jiné místo a do domu si koupit právě Vocolinc Flowerbud.

Resumé


Aroma difuzéry, lampy a aromaterapie celkově je rozhodně zajímavou věcí, která mi až do vyzkoušení Vocolinc Flowerbud zůstala utajená. Jako muže mě tato oblast úplně nezajímala, což byla velká chyba. Jak již bylo řečeno, tento způsob relaxace/terapie se dá použít nejen doma, ale také v kanceláři či jiném pracovišti. Pokud vás navíc často trápí nachlazení/psychická nevyrovnanost, za investici pár stovek rozhodně stojí. Sice nemohu zaručit, že vám opravdu pomůže, ale mnoho lidí si nemůže aromaterapii vynachválit.

Klady

+ Zajímavý design
+ Kvalita zpracování

+ Možnosti nastavení aplikace
+ Je tichý

Zápory

Pro někoho vyšší cena
– Aplikace je nepřehledná a občas padá
– Nevhodně umístěný nabíjecí konektor

 

Co říkáte na aroma difuzér Vocolinc Flowerbud?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)