Realme prý podvádělo se svým vlajkovým telefonem v AnTuTu. Na nápravu má tři měsíce

realme gt

Realme nedávno představilo svůj vlajkový model Realme GT a nyní vyplouvá na povrch, že se svým vlajkovým telefonem v benchmarku AnTuTu podvádělo. Uměle totiž navyšovalo skóre a to způsobem, který se jen tak nevidí.

Podvádělo Realme v AnTuTu?

Na tiskové konferenci společnosti jsme mohli vidět screenshot, ve kterém dosahuje telefon na skóre 770 221 bodů v AnTuTu. Trochu divné ale je, že většina velmi dobře odladěných telefonů s čipsetem Snapdragon 888 dosáhlo na skóre okolo 710 000 bodů. Dokonce i referenční model od samotného Qualcommu dosáhl na 735 439 bodů a Realme tvrdilo, že dosáhlo ještě na lepší výsledek.

Tým AnTuTu však nechtěl dělat předčasné závěry a tak si počkal, až se začne telefon prodávat a jeden model koupil. Po instalaci benchmarku na ně vykouklo opravdu úctyhodné skóre 750 000 bodů. Jenže vývojáři začali pátrat a objevili hned dva zásadní problémy. První byl ve vícejádrovém testu, kdy telefon schválně opožďoval vlákna, aby byl test spouštěn neustále na těch nejrychlejších jádrech. Firma si měla dále upravit testovací fotografii, zhoršila kvalitu, což mělo za následek lepší výsledek. AnTuTu dalo firmě Realme na nápravu tři měsíce a pokud nic neupraví, telefon bude z žebříčku odebrán.

Co si o celé kauze myslíte?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)