Šíří se to: U mobilu další velké značky nebude nabíječka

Realme Narzo 50A Prime nabíječka

Značky Huawei či Xiaomi se této praxe v minulosti jen zlehka dotkly, Samsung v ní hrdě pokračuje dokonce i u nejdražších mobilů a ostatní… (když pomineme Apple) zatím mlčí. Řeč je o rozhodnutí, zda se k telefonům má do balení přidávat či nepřidávat nabíječka. Ačkoli byl na tomto poli několik měsíců klid, vypadá to, že přece jen další značka zkusí prodávat mobily bez nabíjecího adaptéru rovnou v krabičce. Nebo minimálně u jednoho modelu. Inkriminovanou výrobcem je Realme a tím telefonem je Narzo 50A Prime.

Informace byla zveřejněna přímo na fóru společnosti a je zajímavá i z jednoho nečekaného důvodu. Vynechání nabíječky má prý vliv nejen na životní prostředí, ale i na výkon samotného telefonu. Realme prý využilo “manipulačního prostoru” k tomu, aby mohl mít telefon o něco lepší součástky. Podrobnosti ale neznáme. Narzo 50A Prime má nabídnout 18W nabíjení.

Z nedávných rozhovorů s vedením firmy vychází, že Realme zvažuje nabíječky vynechávit i u dalších budoucích zařízení. Čínská firma se tedy možná brzy postaví po bok konkurentů Samsung a Apple.

Jak vnímáte trend vynechávat nabíječky?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)