Telefon Realme 5, který se prodává i v ČR, dostává Android 10

realme-5-realme-ui-android-10-update

Další telefony čínské značky Realme dostávají významnou aktualizaci na poslední verzi systému Android. Jde o přístroje Realme 5 a 5s. České uživatele bude zajímat asi hlavně první jmenovaný telefon, jelikož se u nás oficiálně prodává. Ohlášená aktualizace nese označení RMX1925EX_11_C.39 a oficiálně ji oznámila indická pobočka firmy. Není tedy zatím úplně jasné, zda jde o globální verzi. Nicméně pokud ne, i té se brzy dočkáme. Stejně jako u předchozích updatů telefonů této značky je i u Realme 5 aktuální Android 10 vložen do úplně nové nadstavby Realme UI.

Realme 5 zadní strana

Aktualizace je těm předchozím podobná i obsahově. Uživatelé se mohou těšit na nové funkční i grafické prvky z posledního Androidu a navíc na bonusy nadstavby. Ta nicméně stále velmi připomíná systém ColorOS, který řídil telefony Realme doposud. V rámci aktualizace na Realme UI / Android 10 dostane model 5 i bezpečnostní záplaty a funkce. Za zmínku stojí třeba automatický generátor MAC adres (unikátní identifikátor přístroje), který při připojování na internet anonymizuje telefon, čímž mimo jiné brání cílení reklam. Součástí je také nové Realme Share, které je možné díky nedávno oznámené spolupráci použít pro rychlý přenos souborů i s telefony značek Oppo, Vivo a Xiaomi. Vybavenější telefon Realme 5 Pro se Androidu 10 dočkal na začátku března.

Už máte k dispozici aktualizaci pro váš Realme 5?

Zdroj: IGP

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)