Raiffeisenbank už umí proměnit mobil v platební terminál

Raiffeisenbank mobil platební terminál REVO SoftPOS aplikace

Že už mohou zákazníci používat chytrý mobilní telefon jako náhradu platební karty, na to už jsme si i v ČR poměrně dávno zvykli. Ale aby mobil sloužil v našich končinách také jako přijímací platební terminál, to bylo doposud jen fantazií. Revoluční řešení určené přímo pro český trh nyní zavádí Raiffeisenbank ve spolupráci se značkou REVO. Novinka jménem REVO SoftPOS, která umožní přijímat bezkontaktní platby skrze NFC modul v mobilu, je určena firemním klientům této banky.

S aplikací nejsou spojeny žádné měsíční poplatky, zákazník platí pouze v případě, kdy ji opravdu využívá. Elektronické stvrzenky se zasílají jednoduše e-mailem. Aplikaci REVO SoftPOS může využít každý, kdo vlastní chytré mobilní zařízení s NFC čtečkou a zároveň s OS Android 8 a vyšší. Nástroj je určen zejména živnostníkům nebo malým podnikatelům s menším objemem transakcí, kteří přijímají karty v menším množství nebo jsou často na cestách. Případně ho lze využít jako doplněk pro stávající platební terminály.

Snažíme se našim klientům stále nabízet nějaké novinky a tento typ terminálu představuje vrchol současné technologie na poli přijímání platebních karet. Zákazníkovi stačí pouze vlastnit smartphone s OS Android, mít u nás založený podnikatelský účet a uzavřít smlouvu na pobočce banky,“ říká segmentový manažer Raiffeisenbank Jiří Zeman.

Kolik znáte míst bez možnosti platit kartou?

Zdroj: Raiffeisenbank

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)