Klienti kryptoburzy přišli o miliardy korun: Zemřel jediný muž s heslem k „sejfu“

QuadrigaCX kryptomeny problem bitcoin

Ve světě kryptoměn je poslední týden hlavním témat kanadská společnost QuadrigaCX. Tato kryptoburza neboli kryptoměnová směnárna, u které si klienti mohli uložit kryptoměny, se dostala do velkých problémů. Zakladatel společnosti Gerald Cotten nečekaně zemřel. Kromě toho, že kryptoburzu založil, tak byl i jedinou osobou, která znala přístupové kódy. Kvůli tomu přišli klienti kryptorburzy o celkem 190 milionů dolarů v kryptoměnách. V přepočtu více než 4,3 miliardy korun a není vůbec jasné, jestli se ke kryptoměnám někdy vrátí.

Společnost QuadrigaCX má velké problémy: Klientům dluží miliardy

Celkově se jedná o obrovské množství kryptoměn. Mimo jiné je na nedostupném datovém úložišti více než 26 tisíc bitcoinů, více než 200 tisíc litecoinů nebo třeba 430+ tisíc v ethereu. Do problémů se společnost dostala již v prosinci minulého roku, kdy nečekaně zemřel zakladatel. A to na nespecifikované komplikace s Crohnovou chorobou.

kryptomeny bitcoin, litecoin, ethereum

Problém pro společnost je v tom, že zakladatel Gerald Cotten byl jediný, který se o datové skladiště staral a měl do něj přístup. Heslo neřekl nikomu, ani své manželce. Smrt Cottena se oznámila v polovině ledna. Nyní na začátku února společnost oznámila, že nemají přístup do datového skladiště a požádala o ochranu před věřiteli.

Bezpečnostní experti už více než 1 měsíc zkoušejí prolomit heslo a dostat se do Cottenova počítače, aby se případně dokázali dostat k fondu a mohli by klientům vrátit kryptoměnu. Poškozeno je více než 100 tisíc uživatelů.

Máte uložené nějaké kryptoměny v podobných směnárnách?

Zdroj: coindesk.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)