Potřebujete hodně volného místa? První 1TB microSD karta to vyřeší

1tb microsd karta sandisk extreme

Nedávno jsme se dočkali představení Samsung Galaxy S10 s vnitřní paměti 1 TB. Nyní jej doplnila i první 1TB microSD karta. Novinku představil SanDisk na veletrhu MWC 2019. Novinka Sandisk Extreme bude dostupná i v menší 512 GB variantě. Jedna se o vůbec největší hodnotu, které jsme u microSD karet mohli vidět. Jsou tu však dva problémy.

1TB microSD karta stojí stejně jako nový telefon. Podpora taky není ideální

Rychlost čtení je až 160 MB/s a rychlost zápisu až 90 MB/s. Obě varianty karty splňují hodnocení pro Speed Class 3 (U3), Video Speed Class 30 (V30) a Application Performance Class 1 (A2). Podle Sandisku jsou rovněž voděodolné, vydrží extrémní teploty, nárazy apod. To nicméně není moc speciální funkce oproti jiným microSD kartám.

S kartou jsou však dva problémy. Obzvlášť s 1TB verzí. V první řadě málokterý telefon podporuje karty s takto obrovskou velikostí. Většina telefonů včetně vlajkových modelů umí maximálně 512 GB. Druhým problémem je cena. Za 512 GB microSD Sandisk zaplatíte 200 dolarů, v přepočtu s DPH cca 5 500. Za 1TB verzi se cena rapidně zvyšuje. Zaplatíte za ni 550 dolarů. V přepočtu s DPH cca 15 tisíc Kč. Obě microSD karty budou dostupné v dubnu 2019.

Používáte v telefonu paměťové karty? Jakou velikost máte?

Zdroj: fonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)