Prstenem Fin ovládáte vše gesty

fin-ring

Představte si svět, ve kterém nepotřebujete žádné dálkové ovladače, žádné dotykové plochy nebo jiné ovládací prvky. Vše byste řídili pouze vašim palcem. Na něm byste totiž měli nasazený prsten Fin, který dokáže díky gestům ovládat všechna digitální zařízení kolem vás. Tato idea je sice velice vzdálena nějakému reálnému využití, avšak alespoň částečně se o to vývojáři tohoto prstenu snaží tak, abyste díky palci a dlani mohli zadávat gesta a provádět tak úkony, které nahradí ovladače.

fin-ring-3

Fin lze připojit k několika zařízení, včetně chytrých telefonů, skrze Bluetooth. Výjimkou nejsou ani televize disponující Bluetooth, domácí zařízení či dokonce auta. Pokud se podíváte na video, zkuste se sami nad sebou zamyslet, jak hodně používáte k ovládání čehokoliv právě palec a jestli není tato forma jednodušší, rychlejší a možná pro palec mnohem odlehčující.

fin-ring-5

Prsten Fin funguje na principu snímání určité plochy dlaně. Na konkrétní články ruky si můžete uložit různé zařízení, které se po jejím sejmutí mají aktivovat, a pak již jen ovládat aktivovanou věc. Pokud tedy chcete ovládat například televizi a máte ji na 3 článku prostředníčku, stačí na toto místo zajet prstenem, čímž zařízení aktivujete a můžete se pustit do ovládání. Prsten Fin je prozatím dostupný v předobjednávkách za 120 dolarů, respektive cirka 2500 Kč.

http://youtu.be/Gx3zWHS8amA

 

Zdroj: wearfin, bts.

Jan Tipmann
O Autorovi - Jan Tipmann

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)