Pixel 4 zavinil odchody z Googlu: Pryč je i tvůrce nočního fotorežimu

propouštění kvuli Pixel 4

Zdá se, že mobilní telefon Pixel 4 skutečně nebyl pro Google takovým úspěchem, jak si před jeho vysláním na trh vedení firmy vysnilo. Dokazují to nejen nelichotivé výsledky prodejnosti, ale také aktuální informace o několika odchodech ze společnosti. Google opustili dřívější viceprezident a generální produktový manažer Mario Queiroz a také Marc Levoy. Ten vedl tým, který mimo jiné pracoval na povedených funkcích Pixel fotoaparátu jako HDR+ nebo velmi vychvalovaném nočním režimu. Queirozovi, který odešel již v lednu, byl přímo nadřízený samotný šéf Googlu Sundar Pichai. Ve vlně kritiky se měl angažovat také Rick Osterloh, vedoucí hardwarové divize. Oba vysoce postavení ředitelé pak pravděpodobně stáli za tím, že kvůli telefonu Pixel 4 nastalo propouštění.

Chystáte se pořídit telefon Pixel 4? (Víkendová hlasovačka)

Zatím poslední smartphone od Googlu byl kritizován například za nízkou kapacitu baterie a související slabou výdrž. To se promítlo také na prodejnosti. Pixel 4 se prý prodával mnohem hůře než předchozí modely Pixel 3 a Pixel 3a. Je ale paradoxní, že v březnu odešel (nebo k tomu byl přinucen) zrovna i vedoucí skupiny pro vývoj fotografických funkcí. Propracovanost foto módů byla na telefonu naopak velmi chválená. Například zmíněný noční režim je doteď pro některé konkurenční firmy nedosažitelnou metou. Jsme velmi zvědaví, zda propouštění (nebo odchody) související s mobilem Pixel 4 povedou k nějakému zlepšení u dalších modelů. Pro úplnost dodáváme, že Mario Queiroz nyní pracuje pro Palo Alto Networks a Marc Levoy pro univerzitu ve Stanfordu.

Myslíte, že tyto změny hned projeví u dalšího Pixel telefonu?

Zdroj: pocketnow

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)