Progresivní webové aplikace nahradí stávající Chrome aplikace

webové aplikace

Google na příští rok chystá změnu ohledně Chrom aplikací. Stávající aplikace z internetového obchodu Chrome, mají nahradit nové progresivní webové aplikace.

Co jsou progresivní webové aplikace?

Progresivní webová aplikace (PWA) je v podstatě hybridem klasické webové stránky a mobilní aplikace. V době, kdy chytré telefony přicházely na svět byly používány hlavně nativní aplikace díky vyššímu výkonu. Nyní je chce Google nahradit progresivními webovými aplikacemi. Při používání má člověk pocit, že používá klasickou aplikaci v telefonu.

webové aplikace

Internetový obchod Chrome slouží jako rozbočovač pro instalaci aplikací, motivů a rozšíření do prohlížeče. V brzké době je má nahradit jedna aplikace s názvem Progressive Web App. Po její instalaci budou uživatelé schopni instalovat webové aplikace a spouštět je pomocí ikon, nebo zkratek. Tyto aplikace jsou responzivní (pro všechny velikosti displeje) a dají se používat i offline. Jejich komunikace probíhá pouze přes HTTPS, což zabrání odposlechu a změně načítaných dat.

Důvod této změny je jasný. Nativní aplikace jsou vždy vázány na jednu určitou platformu. Chrome aplikace jsou omezeny na prohlížeč Chrome. Progresivní webové aplikace jsou univerzální a jejich část běží v prohlížečiDají se použít napříč, jak platformami, tak prohlížeči. Ke změně by mělo dojít v prvním čtvrtletí roku 2018.

Setkali jste se už s nějakou progresivní webovou aplikací?

Zdroj: androidpolice.com

Jan Boháček
O Autorovi - Jan Boháček

Honzova cesta k Androidu byla vcelku rychlá. Vlastně si ho Android našel sám v podobě prvního telefonu Sony Xperia Mini Pro. Volnost, kterou tento systém… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)