TOPlist

Přivolání pomoci i bez mobilního signálu. T-Mobile představil aktivní traumabody

traumabody t-mobile

Společnost T-Mobile instalovala tři nové aktivní traumabody na území bývalého vojenského újezdu Brdy. Využívají se ke zvýšení bezpečnosti turistů. A to na místech, kde je slabý anebo žádný signál. Pomocí tlačítka na traumabodu se dá přivolat pomoc.

Aktivní traumabody pomáhají v místech, kde není žádný signál

Celkem tři nové aktivní traumabody přibyly v Brdech. Přesněji se jedná o místa Padrť, U louky Tři trubky a Křižovatka Nad Čuralem. Jde o speciálně vybraná místa, která jsou označená informační tabulkou. V ní jsou uvedeny informace jako číslo bodu, název, GPS souřadnice a kontaktní údaje na IZS. Slouží k lepší orientaci v terénu v případech, kdy se je potřeba pomoc záchranářů.

brdy aktivní traumabody

Ivo Grüner, náměstek hejtmana

„Aktivní traumabody, instalované pro zvýšení bezpečnosti turistů pohybujících se ve volném terénu CHKO Brdy, jsou body, které umožňují přivolání pomoci jinými prostředky než pomocí mobilních sítí GSM. Aktivní traumabod je založen čistě na datové komunikaci mezi volajícím (osoba vyžadující pomoc v terénu) a pracovištěm Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje. Stiskem tlačítka, obdobně jako u požárního hlásiče, si volající žádá o pomoc, resp. odesílá informaci s požadavkem na zásah.“

Hlavní funkce aktivních traumabodů je ale nouzové tlačítko. které je tvořeno deskou s radiovým modulem, baterií a externí anténou. Pro datový přenos nouzového volání se používá Internet of Things (IoT). Provoz funguje na baterie, výdrž je minimálně na pět let. Jednotlivé traumabody jsou mezi sebou propojené, tím se zvyšuje dosah signálu a zároveň je signál více odolný proti rušení.

Měly by se podle vás podobné traumabody instalovat více?

Zdroj: TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)