Překladač Google umí překlad textu v libovolné aplikaci na dvě kliknutí

překladač google překlad textu v aplikaci

Google Translate neboli Překladač Google denně pomáhá odbourávat jazykové bariéry lidem po celém světě. Kromě webové služby Google již nějakou dobu vyvíjí i mobilní aplikaci, která mimo typických funkcí přidává i něco navíc. Mezi tyto nadstavby v aplikaci Překladač Google patří i překlad libovolného označeného textu v jakékoliv aplikaci.

Proč použít aplikaci Překladač Google?

Služba Google Translate patří k nejjednodušším a nejrychlejším způsobům, jak se dozvědět český, případně naopak cizojazyčný překlad daného slova. Google ho proto integruje přímo ve svém vyhledávači. Stačí, když do Google vyhledávače zadáte heslo „překladač google“, nebo „google translate“ a hned se zobrazí tabulka, kam stačí zadat slovo a jazyk. Stejně tak překlad usnadňují i další produkty z Google portfolia, jako prohlížeč Chrome a klávesnice Gboard.

Google Chrome umožňuje překlad textu v průběhu prohlížení webu. Stačí označit neznámou frázi a kliknout na tlačítko ve spodní části obrazovky. Na stejném principu funguje překlad v případě využívání klávesnice Gboard. Zde je pak výhodou, že je překlad umožněn i mimo webový prohlížeč. Právě tuto funkci Google přidal také do aplikace Překladač Google, můžete tak využít překlad označeného textu v podstatě jakékoli aplikaci.

Překladač Google usnadňuje překlad textu v aplikacích

Přidáním této funkce tak Google nabízí funkci i uživatelům, kteří používají jinou klávesnici a jiný webový prohlížeč než ten z jeho portfolia. Pro její využití pak stačí mít v telefonu nainstalovanou aplikaci Google Translate a v nastavení povolit překlad klepnutím. Postup je následující:

  1. přejděte do nastavení aplikace,
  2. klikněte na Překlad klepnutím,
  3. přepněte na zapnout.

Pak už stačí v rámci vámi zvolené aplikace (sociální sítě, SMS, e-mail…) označit a zkopírovat text, vyskočí plovoucí okno aplikace Překladač Google a po jeho otevření vyskočí hotový překlad textu označeného v aplikaci. Využití tak naleznete v podstatě ve všech cizojazyčných textech, od příspěvků na Twitteru, nebo Facebooku, až po zpravodajství.

Google Translate
Google Translate

Používáte Google Translate pro překlady svých textů?

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)