TOPlist

Překladač Google dostane funkci, kterou ocení každý

Překladač Google - logo

Označit, zkopírovat, vložit a přeložit. Něco vám to připomíná? Aby ne, je to totiž běžný postup při práci s aplikací Překladač Google. Její autoři nám však práci s ní chtějí usnadnit. Díky jistým změnám v Androidu 6.0 bude totiž aplikace moci pracovat na úrovni systému. Co to tedy vlastně znamená?

Překladač a nové možnosti

Po aktualizaci na Android 6.0 Marshmallow budete moci využít kontextového menu a jeho nového tlačítka „Přeložit“. Překládat totiž bude možné i mimo aplikaci Překladač Google, tedy i v jiných aplikacích. Abychom to tedy upřesnili, překládat budete moci v editovatelných polích. Čili tam, kde můžete vkládat libovolný text.

Taková funkce se může na první pohled zdát jako zbytečná, ale pokud možnosti půjdou dál, třeba se jednou dočkáme i dalších možností překladu. I tato nová funkce ale může být užitečná a nejeden uživatel překladače pro ni najde využití.

Pokud jste vlastníkem zařízení Nexus a testujete nejnovější verzi preview systému Android 6.0 Marshmallow, můžete si na vlastní riziko stáhnout APK nové verze překladače balíček z tohoto odkazu:

Překladač pro zařízení s ARM procesory

Překladač pro zažízení s x86 procesory

 

Zdroj: AndroidPolice

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)