TOPlist

Představení nadstavby HydrogenOS 11: Jaké novinky chystá OnePlus pro Android 11?

predstaveni nadstavby hydrogenos 11

Představení nadstavby HydrogenOS 11 proběhlo dnes v Číně. Tato nadstavba je již založena na nadcházejícím Androidu 11. Na OnePlus telefonech normálně nalezneme nadstavbu OxygenOS. HydrogenOS je určena pouze čínským zákazníkům. Obě nadstavby jsou však téměř identické. Hlavní rozdíl je v podpoře služeb Google, které na čínských modelech nejsou k dispozici. Dnes si tak můžeme udělat velice dobrý obrázek toho, co OnePlus chystá i pro OxygenOS 11.

Představení nadstavby HydrogenOS 11: Odhalen byl Always-On Display

OnePlus telefony byly často kritizovány za absenci funkce Always-on Display, tedy zobrazení informací při vypnutém displeji. Obzvlášť podivné to bylo kvůli tomu, že OnePlus již dlouhé roky využívá OLED displeje, u kterých se tato funkce vyplatí používat, protože není tak náročná na baterii jako v případě LCD displejů. Nakonec jsme si museli počkat až do roku 2020. Z obrázku níže můžete vidět, že se chystá plno různých designů, včetně těch barevných, takže vybrat by si měl určitě kdokoliv.

Úpravami prošla i galerie, ve které se nově nachází nástroje pro jednoduchou editaci videí a úpravu fotografií. Podobně jako konkurence, i OnePlus si připravilo nový záznamník, který využívá AI se strojovým učením a výsledkem je možnost převodu hlasu na text. Vylepšen byl režim používání telefonu jednou rukou. Vylepšením prošel i tmavý režim, ve kterém OnePlus využívá odlišné odstíny šedé, aby se tak zvýraznily důležité položky. Nově v systému nalezneme rychlé zapnutí/vypnutí tmavého režimu a možnost nastavení podle času. Vylepšená byla také správa paměti, což by mělo redukovat počet ukončených aplikací na pozadí.

Aktualizace bude dostupná pro všechny OnePlus telefony, které vyšly po modelu OnePlus 5T. Společnost již vydala betaverzi pro nejnovější OnePlus 8 a OnePlus 8 Pro. Stabilní verze se očekává ve čtvrtém čtvrtletí 2020. Podobné datum se dá očekávat i u globální nadstavby OxygenOS 11.

Používáte na svém telefonu Always-On Display?

Zdroj: xda-developers.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)