Potvrzeno: Samsung v neděli ukáže Galaxy S2 a Galaxy Tab 2

samsung nahledovy

Redaktoři serveru Engadget tvrdí, že měli možnost nahlédnout do interních dokumentů Samsungu, odkud se, mimo jiné, dozvěděli informace o nástupcích Galaxy S a Galaxy Tab.

Galaxy II S (Engadget používá označování římskou číslicí dvě místo většinou používané arabské) bude mít Super AMOLED Plus displej s úhlopříčkou 4,3 palce a rozlišením 800 x 480 px. To zatím odpovídá původním informacím ze serveru PocketNow.

Dále to vypadá, že se konečně rozluští hádanka kolem procesoru – Engadget uvádí, že telefon bude pohánět dvoujádrový Samsung Exynos (původně vyvíjený pod kódovým označením Orion), taktovaný na 1 GHz. Původní informace přitom hovořily o CPU s frekvencí 1,2 GHz, nicméně po dnešním oznámení procesoru Exynos 4210, jež má fungovat na 1 GHz, nastaly pochybnosti. Server Android and Me v této souvislosti ještě dnes dopoledne spekuloval, že pokud je údaj o 1,2 GHz správný, pak jediným dvoujádrem, splňujícím tuto podmínku, je řada Snapdragon MSM8x60 od Qualcommu. Tento procesor se ostatně objevil už v pátek i ve výše zmíněných specifikacích zveřejněných serverem PocketNow.

Jako pravdivé se ukazují i další informace, podle kterých bude mít Galaxy II S čip NFC, Bluetooth verze 3.0 a mobilní data HSPA+ (až 24Mbps). Odpovídat by měla také již dříve uniklá podoba telefonu, kterou můžete vidět na následujícím snímku.

Samsung Galaxy S2 nebo Galaxy II S?

Samsung Galaxy S2 nebo Galaxy II S?

Edgadget dále zmiňuje, že původně uváděná tloušťka Galaxy II S 8,49 mm je měřená v nejtenčím místě a že v nejširším bodě to bude o něco více – konkrétně 9,9 mm.

Pokud jde o Galaxy Tab II, je to opravdu 10,1palcový tablet s operačním systémem Android 3.0 Honeycomb, o kterém jsme psali dnes ráno. Navíc půjde o tzv. “Google Experience Device,” což by v praxi mělo znamenat, že Samsung nebude provádět žádné úpravy uživatelského rozhraní. Rozlišení displeje bude 1280 x 800 px (stejně, jako u Motoroly Xoom). I v tomto zařízení bude 1GHz procesor, nicméně Engadget nezjistil, zda bude mít jedno nebo dvě jádra. Dá se očekávat, že v Galaxy S2 i v Galaxy Tab 2 bude Exynos 4210 – tedy dvoujádro. Na potvrzení si ale budeme muset počkat do nedělního večera.

Kromě potvrzení parametrů novinek, jež budou představeny zítra, se Engadget podíval i do blízké budoucnosti. Tam například zjistili, že Samsung zřejmě pracuje na 4palcovém WVGA displeji s 3D zobrazováním – pravděpodobně bez nutnosti použití speciálních brýlí, tedy obdobném, jaký na MWC předvede LG na svém Optimusu 3D.

Zdroj: Engadget

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)