Policie kritizuje navigace Waze a Google Mapy: Důvodem je funkce hlášení

policie nypd waze google mapy hlaseni

Funkce hlášení v navigacích Waze a nově i Google Mapy je opět terčem kritiky. Uživatelé těchto navigací můžou hlásit informace o policejních kontrolách a měření radarem. Policie se nelíbí právě první jmenované, lidé nahlašují umístění hlídek.

Funkce hlášení se nelíbí policistům. NYPD Waze i Google veřejně kritizuje

Jeden z hlavních rozdílů navigace Waze oproti konkurenci, je bohaté zapojení komunity, která může nahlašovat informace z cest. Hlášení obsahuje položky jako kolona, policie, nehoda, nebezpečí, ale i třeba cena paliv, uzavírka apod. Tyto funkce už se v poslední době začínají objevovat i v Google Mapách.

policie telefon

Nyní tyto funkce hlasitě kritizuje NYPD (New York City Police Department) a dokonce poslali oficiální dopis společnosti Google, která obě navigace vlastní, aby se funkce hlášení okamžitě odstranila. Důvodem je podle NYPD to, že lidé, kteří zveřejňují místa policejních hlídek, se můžou stát spolupachatelé trestné činnosti, protože nahlášením můžou narušit vymáhání zákonného práva a dalších přidružených trestních a dopravních zákonů.

waze hlaseni

Podobná kritika funkce hlášení se objevila v minulosti již několikrát. Mnohokrát se hrozilo i soudními spory. Nicméně Google všechnu kritiku ustál a funkce je stále k dispozici. A podobné to pravděpodobně bude i v tomto případu. Ke kritice NYPD už se vyjádřili zástupci společností Google i Waze.

“Bezpečnost je při vývoji navigací naší nejvyšší prioritou. Věříme, že možnost informování o radarech a policejních hlídkách umožňuje řidičům to, aby byli na cestách opatrnější a jeli bezpečněji,” řekl mluvčí společnosti Google. Podobně odpověděl i mluvčí společnosti Waze. V prohlášení zmínil, že řidiči mají tendenci jet opatrněji a bezpečněji, pokud si jsou vědomi toho, že je v blízkosti policie.

Google Maps
Google Maps
Waze Navigation & Live Traffic
Waze Navigation & Live Traffic

Jak to vidíte vy? Měly by funkce hlášení v navigacích zůstat?

Zdroj: cnet.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (38)