Největší akce na podporu podnikání začíná

podnikání

Komerční článek

Největší událost na podporu podnikání v Česku začíná! Týden podnikání 2015 přinese přes 60 událostí a je součástí celosvětové iniciativy Global Entrepreneurship Week. Vrcholem bude pražský Summit Týdne podnikání za účasti mnoha významných tváří českého i mezinárodního byznysu.

Android a podnikání

Jsme přesvědčeni, že i mezi našimi čtenáři je spousta podnikatelů a vizionářů. A kdo ví – třeba i samotný Android může být součástí vašich podnikatelských plánů. :)

Týden podnikání 2015 nabídne po celé zemi od 16. – 22. listopadu rady a tipy, jak rozvíjet podnikání. Zkušenosti budou předávat úspěšní podnikatelé, kterým se podařilo prorazit doma i ve světě. Cílem přednášek, seminářů a workshopů je motivace k dalšímu rozvoji vlastního byznysu a spolupráce startupů s etablovanými společnostmi. „Během Týdne podnikání 2015 může každý bezplatně navštívit přes 60 událostí probíhajících napříč ČR. Jsem velice rád, že se spojilo tolik lidí a organizací za stejným účelem – motivovat lidi k realizaci svých snů a pomoci jim s rozvojem jejich podnikání,“ uvedl Lukáš Sedláček, ředitel pořádající organizace European Leadership & Academic Institute.

Unikátním setkáním bude Summit Týdne podnikání: From Survivors to Winners, který proběhne 19. listopadu v pražském Kongresovém centru. Během něj vystoupí šéf a spoluzakladatel taxikářské aplikace Liftago Juraj Atlas, spoluzakladatel úspěšného českého startupu v Americe STRV Lubo Smid, spoluzakladatelka „zaměstnanecké“ aplikace Staffino Katarina Klinková a provozní a finanční ředitelka letenkového vyhledávače Skypicker Lucie Brešová. Řečníků se pak můžete ptát i Vy přes aplikaci Sli.do a ty, které dostanou nejvíce hlasů od ostatních účastníků, budou na místě zodpovězeny.

Konferenci doplní pestrá škála workshopů s úspěšnými lidmi českého byznysu. Radit s podnikáním bude například Jan Vraný z Googlu, zakladatel Rohlik.cz Tomáš Čupr, tvůrce reklamy na „fofolu“ Michal Pastier či Dušan Zábrodský z Rockaway Capital, Aleš Burger a Pavel Eichler z portálu HitHit nebo Vladimir 518, známý rapper a zakladatel labelu a nakladatelství BiggBoss.

Během dopoledne proběhne panelová diskuse, na které budou řečnící z Izraele, Německa a Česka debatovat se zástupcem Ministerstva průmyslu a obchodu o nejefektivnější podpoře startupů a začínajících firem. Pohled z Izraele představí Jakob Fass ze společnosti Novagon, z Německa Ruth Cremerová ze společnosti Hightech Gruenderfond, MPO zastoupí Petr Očko.

Na Summitu se budete moci propojit s ostatními účastníky prostředictvím aplikace Myia. S její pomocí můžete komunikovat s těmi, kdo jsou připojeni ke stejné Wi-Fi, domluvit si schůzku, vyměnit si kontakty nebo se podělit o názory a nápady. Během paralelního veletrhu Business Fair zajistí netradiční osvěžení Pivní zásilka. Díky ní dostanete domů pravidelně zasílaný balíček výtečných piv z minipivovarů především české produkce. Pivním milovníkům tak umožňuje objevovat a ochutnávat lahodná lokální piva z pohodlí domova. Na místě budou i investiční „andělé“ ze společnosti Trigema. Jejich program Start up míří na nově vznikající projekty nebo malé a střední inovační firmy, které využijí technický či servisní potenciál inkubátorů a zkušeností holdingu Trigema.

Součástí Summitu je veletrh Art Meets Business, který propojí podnikatele a začínající umělce, designéry a grafiky. Tam čeká překvapení v podobě Fantastických karet od Imaglee. Tyto herní karty potrápí Vaši fantazii a kreativitu, čímž rozvinou Vaši schopnost vyprávět příběhy nebo počítat. Aby během Summitu nikdo neumřel hlady, bude k dispozici Startup Food Fair s 10 stánky plnými jídla, kávy, piva, vína a něčeho sladkého. Můžete se těšit na dobroty od Hot God, na sendviče a smoothie od John & Carrot, meníčka z kuchyně Ordr nebo na Zámecký pivovar Frýdlant. Přijďte ochutnat jejich božská jídla a drinky a zeptat se na jejich startupový příběh.

Souběžně proběhne Veletrh podpory podnikání, kde se za podpory ČZU, ČVUT a VŠE představí organizace, které poskytují podporu v začátcích podnikání. „Aktivity zaměřené na podporu start-upů jsou velmi důležité. Z výzkumu Global Entrepreneurship Monitor víme, že je dnes podnikání studentů a mladé generace v ČR četnější než dříve. Aktivity v této oblasti tak pomáhají k rozvoji zajímavých podnikatelských nápadů a vzniku úspěšných firem,“ říká Martin Lukeš z Fakulty podnikohospodářské VŠE.

V průběhu dne budou k dispozici profesionální poradci od Mezinárodní federace koučů (International Coach Federation). Inspiraci a motivaci k vlastnímu byznysu představí 6 mladých úspěšných startupů a podělí se o svůj příběh. „Pouze jedna aktivita se vypíchnout nedá, celý veletrh je koncipován tak, aby do sebe logicky zapadal. Nicméně za “hromosvod” celé akce považujeme Speed networking, kde mají možnost se ve velmi krátkém čase poznat účastnící celého Summitu, VPP i organizátoři a vyměnit si tak cenné kontakty,“ doplnila Gabriela Koláčková, manažerka podnikatelského inkubátoru při ČZU Point One.

Na webu Summitu Týdne podnikání 2015 je k dispozici program celé akce. Poslední vstupenky jsou k dispozici v trojím provedení s last minute slevou na Eventbrite.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)