Podcasty Google: Vyzkoušeli jsme aplikaci pro poslech podcastů

podcasty google

Google včera vydal novou aplikaci s názvem Podcasty Google. Už rovnou z názvu je jasné, o co v ní půjde. Novinku jsme rovnou vyzkoušeli a níže si můžete přečíst i naše dojmy. Jedná se o jednoduchou aplikaci, přes kterou si můžete vyhledávat podcasty a následně je samozřejmě přehrávat.

Podcasty Google jsou ideálním startem k poslouchání podcastů. Překvapí i bohatým českým obsahem

To, že se chystá nová aplikace Podcasty Google, už jsme věděli nějakou dobu. Od včerejšího dne je dostupná po celém světě a podcasty si tak můžete pouštět přímo ve službě od Googlu. Co nás hned při prvním spuštění potěšilo je to, že se v ní nachází i české a slovenské podcasty. Celkově v ní najdete více než 2 miliony podcastů v různých jazycích. Aplikace je ke stažení zdarma z Google Play.

podcasty google

Rozděleny jsou do několika kategorií, kde se opakují slova jako nejlepší nebo populární. Nabízí se vám tak například komedie, společnost a kultura, zprávy a politika, sport a rekreace atd. Jakmile si přidáte některé podcasty do oblíbených, můžou se vám objevit také další kategorie ve stylu “populární u posluchačů podcastu…”. Pokud chcete hledat podcasty přímo, tak se používá vyhledávání Google, k tomu nemáme žádnou výhradu. Našlo nám to všechny možné podcasty, o kterých jsme věděli, že existují. A to i ty menší a starší, u kterých například nevyšel pár let nový díl.

Bohužel ale rozdělení a vyhledávání podcastů není zcela dokonalé. Nejvíce nám chybí možnost filtrovat podcasty podle jazyku. Momentálně jsou všechny “naházeny do jednoho pytle” a doporučují se vám jak anglické, tak české podcasty zároveň. Do budoucna se má vylepšovat doporučování podcastů, a to díky zapojení AI a strojového učení.

Aplikace je jednoduchá a mnoho funkcí nenabízí

Pokud jste z jiných Podcast aplikací zvyklí na mnoho funkcí a obrovské množství různých nastavení, tak na to musíte u Google aplikace zapomenout. Google volí cestu absolutní jednoduchosti, takže nabízí jen to, co je opravdu potřebné. Například v nastavení aplikace si nastavíte pouze čas k odstranění epizod. Dále si můžete ručně seřadit vaše oblíbené podcasty v aplikaci. Jednotlivé podcasty si také můžete přidat na plochu pro rychlé spuštění.

Po výběru podcastu si můžete vybrat jednotlivé epizody pro přehrání, dají se stáhnout do zařízení a případně i označit, že už jste je slyšeli. Samotné přehrávání nabízí také pouze základní možnosti. Můžete se vrátit v čase o deset vteřin, posunout dopředu o 30 vteřin a také si vybrat rychlost přehrávání od 0,5x až po 2x rychlost. A to je vše, co se týče přehrávání. Poslední částí aplikace je karta “Pro vás”, kde v rychlém přehledu uvidíte vaše oblíbené podcasty, jejich nové epizody, stáhnuté epizody a také díly, které nemáte dokončené.

Největším plusem je synchronizace napříč Google produkty

Největší plus, které zatím u této aplikace vidíme, je v synchronizaci, kde se využívá Asistent Google. Například začnete poslouchat podcast přes chytrý reproduktor Google Home. Při odchodu z domu přehrávání vypnete, ale ihned na cestě můžete pokračovat v poslechu přímo v telefonu. S Google Home dokonce fungují i české podcasty, zatím je tu ale problém se zadáváním českých názvů do reproduktoru, protože Asistent Google se bude název snažit pochopit v angličtině. To se naštěstí brzy změní, protože jak už pár měsíců víme, tento rok se dostane na podporu Google Home v Česku.

podcasty google podpora google home

Společnost Google už také zveřejnila budoucnost Podcastů. Nyní se chtějí zaměřit na vylepšení poslechu pomocí AI. To může znamenat například automatická podpora titulků a následný překlad do cizích jazyků pomocí překladače. Pokud by se tohle opravdu povedlo, otevřelo by to nejen českým uživatelům bránu k obrovskému množství podcastů.

Google Podcasts
Google Podcasts

Posloucháte podcasty? Už jste vyzkoušeli tuto novou aplikaci od společnosti Google?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)