PocketPower: solární nabíječka, která se vejde do kapsy

pocketpower-solarni-nabijecka-ico

Pokud se často pohybujete mimo dosah elektrické sítě, patrně jste řešili otázku, jak udržet naživu mobilní telefon. Oblíbeným řešením je power banka, ale i v té časem dojde energie. Zejména v okamžicích, kdy potřebujete volat, psát, nebo třeba zjistit polohu, je taková situace velmi nepříjemná. Předejít jí můžete nabíječkou, která získává energii ze slunečního záření. Jako velmi praktická se jeví nabíječka PocketPower, jejíž největší výhodou je, že se ve složeném stavu vejde do kapsy.

PocketPower se ve složeném stavu vejde do kapsy PocketPower se ve složeném stavu vejde do kapsy

Projekt skládací nabíječky zatím úspěšně získává finance na crowdfundingovém serveru Kickstarter. První oficiální prezentace se odehrála na veletrhu CES, který proběhl minulý týden.

První prezentace proběhla na CESu První prezentace proběhla na CESu

PocketPower je vhodný pro kempování, cestování, turistiku a krizové situace. Umí nabíjet všechna zařízení s nabíjecím kabelem s koncovkou USB, jako jsou mobilní telefony, tablety, power banky, přehrávače, GPS, Bluetooth sluchátka, přenosné reproduktory a dalších zařízení. Rozložený panel lze umístit na batoh, jízdní kolo, golfový vozík, člun, stan nebo třeba palubní desku automobilu.

Možnosti instalace rozloženého panelu Možnosti instalace rozloženého panelu

Autoři počítali i s tím, že se panel může v některých situacích – například při nošení na batohu – znečistit. Proto ho lze snadno vyčistit od prachu, zmrzliny nebo jiných nečistot. Panel dokonce přežije i koupel ve vodě, je vodotěsný, prachotěsný a odolný dalším vnějším vlivům. Solární článek zachycuje sluneční světlo pod různými úhly, čímž se jeho účinnost zvyšuje o 5 % ve srovnání s plochými panely. V případě, že dojde k zastínění slunečního záření například vlivem oblačnosti, začne PocketPower automaticky nabíjet, jakmile budou životadárné paprsky opět k dispozici.

Automatický restart nabíjení Automatický restart nabíjení

Technické parametry:

  • Jmenovitý výkon: 6,4 W
  • Výstupní napětí: 5 V
  • Výstupní proud: 1,3 A
  • Rozměry ve složeném stavu: 101 x 142 x 15 milimetrů
  • Rozměry v rozloženém stavu: 397 x 142 x 2 milimetry
  • Hmotnost: 200 gramů
  • Provozní teploty: od -20 C do +70 C
  • Typ výstupu: USB 2.0

Kde a za kolik PocketPower pořídit?

Jak zaznělo již na začátku, tuto netradiční nabíječku nabízejí zatím autoři v rámci kampaně na serveru Kickstarter. Původně požadovali celkovou částku 10 000 dolarů (asi 255 000 Kč), aktuálně se jim povedlo vybrat téměř dvakrát více, čili výroba by měla být zahájena. Kromě základní sady, sestávající z panelu, nabíjecího kabelu a dvou karabin za 45 dolarů (1200 Kč) nabízejí také balíček se 4000mAh power bankou za 61 dolarů (1600 Kč), eventuálně navíc s batohem za 84 dolarů (2100 Kč). Při objednání do Česka je však ještě nutné připočítat částku 15 dolarů (380 Kč) za poštovné.

Můžete pořídit verzi s batohem Můžete pořídit verzi s batohem

Líbí se vám takový nápad? Pořídili byste si skládací solární nabíječku PocketPower, kdyby byla dostupná na našem trhu?

Zdroj: kickstarter.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)