TOPlist

Mobilní Google Chrome dostane plánovač stahování. Takto bude fungovat

plánovač stahování Google Chrome

Americký Google rozhodně nespí na vavřínech, když jde o vylepšování prohlížeče Chrome. Pro jeho desktopovou i mobilní verzi neustále vymýšlí nové a nové funkce. Některé běžný uživatel ani nevidí a někdy jde o úplné drobnosti, jindy se ale povede velmi užitečná věc. Mezi ně asi můžeme zařadit vývoj aktuální novinky, která se zatím zkouší v testovacím prohlížeči Chrome Canary. O co jde? Mobilní Google Chrome v dohledné době dostane plánovač stahování. Nepůjde o žádné složité rozhraní, jen bude možné proces odložit na libovolný čas.

Chrome Canary (Unstable)
Chrome Canary (Unstable)

V Chrome Canary je nyní funkce dostupná ve známém prostředí chrome://flags. Pod položkou “Enable Download Later” se ukrývá přepínač funkce, jejíž název je naprosto výstižný. Při zahájení libovolného stahování v prohlížeči se objeví dialogové okno, které se za standardních okolností (pokud jste připojení jen k mobilní datové síti) ptá, zda nechcete stahovat přes WiFi. Zapnutý plánovač stahování pro Google Chrome přidává do tohoto okna novou položku pro nastavení data a času. V menu stahování pak lze tyto plány i zpětně měnit. V libovolném termínu pak prohlížeč stahování zahájí. Existuje mnoho důvodů, proč budou uživatelé této novinky hojně využívat. Co nevidět očekáváme tuto funkci v plné verzi mobilního (ale možná i desktopového) Google Chrome.

Google Chrome
Google Chrome

Budete využívat tuto novinku?

Zdroj: Techdows

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)