Pixel 7a terčem dalšího úniku: Víme o něm téměř vše

Google Pixel 7a

Pixel 7a byl terčem několika úniků hlavně ke konci minulého roku. Už pár týdnů se o něm ale v podstatě nemluví, což nyní změnil leaker /Leaks, který se pochlubil se snímky odhalující průhledné pouzdro, do kterého je nadcházející odlehčený telefon od Googlu oblečen.

Google Pixel 7a po designové stránce připomíná klasický Pixel 7, což se dalo předpokládat. Ostatně i Pixel 6a designově vychází z Pixelu 6, takže zde nečekejme žádné překvapení. Nějaké rozdíly tu ale přece jsou. Hovoříme především o tlustších rámečcích okolo displeje. Samotné čočky fotoaparátů vypadají o něco menší, ale soudit tyto detaily z renderů může být trochu zavádějící. Co se týče specifikací, Pixel 7a se má pochlubit 90Hz OLED panelem, což potenciální zákazníci jistě uvítají.

Minulý rok se totiž Pixel 6a musel spokojit s 60Hz panelem, přestože fakticky podporoval 90Hz obnovovací frekvenci. Hovoří se také o čipsetu Tensor G2, který tiká i v ostatních vlajkových mobilech od Googlu. Americký gigant by měl trochu překvapivě vsadit na 64Mpx hlavní snímač Sony IMX787 v kombinaci s ultrašírem Sony IMX712. Na představení by teoreticky mohlo dojít na akci Google I/O, kterou společnost pořádá pravidelně v květnu.

Jak se těšíte na Pixel 7a?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)