Google Pixel 5 předčasně odhalen: Méně výkonný procesor, ale také mnohem nižší cena

google pixel 5 předčasně odhalen

Jak už je v podstatě zvykem, Google opět neuhlídal informace o novém telefonu. Tentokrát byl předčasně odhalen Pixel 5, tedy vlajkový model pro podzim. Oproti minulým rokům už se nedá počítat s tím nejlepším čipsetem od Qualcommu, důvodem je jeho vysoká cena. Místo Snapdragonu 865 bychom v tomto telefonu měli vidět Snapdragon 765G. 

Google Pixel 5 předčasně odhalen s průstřelem, jednou verzí a třemi fotoaparáty 

Oficiálního představení telefonu Pixel 5 se dočkáme 30. září, už dnes však známe v podstatě veškeré detaily. Google si pro tento rok připravil pouze jeden model, který velikostí spadá přesně mezi Pixel 4 a Pixel 4 XL. Velikost OLED displeje nového Pixelu bude 6 palců a obdrží FullHD+ rozlišení (2340 x 1080 pixelů). Všimnout si můžete i toho, že chybí horní rámeček se senzory a Soli radarem. Google Pixel 5 bude mít totiž jen klasickou 8 MPx selfie kameru v průstřelu.

Exclusive: Google Pixel 5 360 degree video

Exclusive: Google Pixel 5 360 degree video

Mimo jiné to znamená i návrat čtečky otisků prstů na zadní stranu, podobně jako jste to mohli znát u Pixelu 1 až 3. Čipset Snapdragon 765G doplní 8GB RAM paměť a 128GB úložiště. Zůstává bezpečnostní modul Titan M. Hlavní fotoaparát bude stále identický jako u předchozích Pixel telefonů a nabídne 12 MPx se světelností F1,7. Sekundární fotoaparát se však dočkal výměny a nově nabídne Pixel telefon ultra širokoúhlý fotoaparát.

Baterie telefonu by měla mít kapacitu 4 080 mAh a dočkat se máme jen 18W nabíjení. Potěší alespoň to, že zůstává bezdrátové nabíjení. Stejně tak bylo zachováno i splnění certifikace IP68. Rovnou z krabice poběží na Androidu 11. V Evropě by se Pixel 5 měl prodávat za částku 629 eur, v přepočtu cca 16 900 Kč. Jen pro srovnání, předchozí Pixel 4 se prodával za 749 eur a Pixel 4 XL za 899 eur. 

Těšíte se na Google Pixel 5? 

Zdroje: androidpolice.com, winfuture.de

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (27)