Pixel 4a: Google v tom začíná dělat velký zmatek. Co chystá?

google pixel 4a

Google ohlásil svou pravidelnou konferenci I / O na 12. až 14. května, kde se pravděpodobně dočkáme odhalení nových telefonů – Google Pixel 4a a 4a XL. Ty nyní nesou kódové označení “Starfish” a mají disponovat stejným čipsetem jako Pixely 3a, tedy Snapdragonem 730. Na povrch navíc vycházejí další informace, které se vyskytují ve zdrojových kódech nejnovějších aplikací.

V Google Camera 7.3 se nachází názvy jako “starfish”, “pixel_20_mid_range” či “redfin”, což by neměl být nikdo jiný, než právě chystaný Pixel 4a. Otázky se však směřují právě k čipsetům. Pixel 4a by měl totiž dostat také 5G variantu. K dispozici mají být hned tři modely, přičemž ten základní bude pohánět Snapdragon 730, kde 5G modem samozřejmě není. Ve dražších modelech má však tikat Snapdragon 765, který má vestavěný 5G modem. Spekuluje se také o tom, že klasický Pixel 4a 5G připojení nedostane vůbec a na nejrychlejší síť se připojíme pouze v XL verzi.

google pixel 4a 5g

Kromě 5G sítí však bude mít model s novým čipsetem lepší výkon. Procesor má být o 20 % rychlejší, přičemž o stejný rozdíl má být výkonnější také grafický akcelerátor. Zatím je v tom celkem zmatek, jelikož ne každému vyhovuje větší XL varianta a nebylo by úplně chytrým tahem ochudit uživatele klasického modelu o výkon. Předchozí odlehčené Pixely jsou dodnes v zahraničí prodejním hitem Googlu, tak snad si to americký gigant nepokazí.

Představí Google Pixel 4a v 5G variantě?

Zdroj: phonearena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)