TOPlist

Pixel 4 softwarově omezuje maximální svítivost displeje

pixel 4 svítivost displeje

Pokud se něčím může Pixel 4 kromě fotoaparátu chlubit, je to bezesporu displej. Menší Pixel 4 disponuje 5,7″ displejem s Full HD + rozlišením a větší XL varianta pak 6,3″ displejem s Quad HD + rozlišením. Oba dva displeje mají pak 90 Hz obnovovací frekvenci a maximální svítivost 610 nitů. Opravdu tomu ale tak je?

Rozhodl se to zjistit Mishaal Rahman z XDA-Developers, kterému se zdálo, že jeho Pixel nesvítí tak jasně, jak by měl. Po změření svítivosti mu vyskočila hodnota 450 nitů. Tato hodnota je přitom o dost menší, než kterou disponují některé vlajkové lodě od ostatních výrobců. Pixel 4 má svítivost spíše jako lepší střední třída. Tedy, alespoň do doby, než zapnete HDR video.

Pokud přehráváte jakékoliv HDR video, dokáže displej vyprodukovat svítivost až 610 nitů, což už je poměrně slušná hodnota. Proč to Google dělá? Údajně kvůli úspoře baterie, která by šla na svítivosti 610 nitů poměrně razantně dolů. S kapacitou baterie 2 800 mAh totiž musí systém umět hospodařit a pokud by se přičetla i velká energetická náročnost displeje, nevydržel by telefon pravděpodobně ani den.

Co říkáte na to, že Pixel 4 omezuje svítivost displeje?

Zdroj: indiatoday.in

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)