Pixel 3a je trhák. Googlu se díky němu zdvojnásobily prodeje telefonů

google přestal prodávat pixel 3a

Výkonný ředitel společnosti Google Sundar Pichai sdělil, že se po představení telefonů Pixel 3a a Pixel 3a XL prodeje jejich telefonů ve druhém kvartálu více, než zdvojnásobily v meziročním srovnání. Jelikož však Google nikdy nesděloval přesná čísla prodaných telefonů, není úplně snadné si od tohoto faktu odvodit skutečné číslo.

Společnost Alphabet, ke které se váže také Google ale svá čísla zveřejnila. Do této společnosti patří cloudové služby od Googlu, ale také hardwarové oddělení. Ta hlásí přibližně 40% nárůst a překonala tak očekávání analytiků a investorů, jelikož její tržby činí 38,9 miliardy dolarů s čistým ziskem 9,9 miliardy dolarů.

Meet Google Pixel 3a

Meet Google Pixel 3a

A důvod? Ano, Pixel 3a. Ten totiž disponuje téměř stejným fotoaparátem, jako dražší Pixel 3, který patří k nejlepším fotomobilům na světě, není-li ten vůbec nejlepší. Důvodem ke koupi může být také čistý Android s tříletou podporou nebo povedený OLED displej. V současné chvíli je u tuzemských prodejců k mání přibližně za 13 tisíc, ovšem pokud si ho objednáte například z německého Amazonu, vyjde vás na necelých 10 tisíc i s poštou. A doma ho máte za pár dní.

Láká vás Pixel 3a? Zkusili jste někdy Googlí telefon?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (35)