Philips Hue má nový pohybový senzor, který sám rozsvítí

Philips hue – senzor pohybu – náhleďák

Společnost Philips představila nový pohybový senzor ke svým chytrým žárovkám Philips Hue, díky kterému bude automatizace osvětlení vaší domácnosti ještě jednodušší. Pohybový senzor není v oblasti automatizace osvětlení vlastně nic nového. Jedná se o celkem standardní zařízení. A právě proto je jeho přidání k chytrým žárovkám od Philipsu tolik důležité.

Žárovky Philips Hue budou nyní plně automatické

Ani celá sada Philips Hue nedisponovala žádným pohybovým senzorem, takže majitelé domů a bytů, kteří chtěli rozsvěcení automatizovat, měli buď smůlu, nebo se museli spolehnout na celý řetězec zařízení a gadgetů třetích stran. Nyní ale jedno drobné zařízení vyřeší všechny problémy s automatizací rozsvěcení.

Senzor pohybu Hue je malá bílá krabička, napájená dvěma mikrotužkovými bateriemi (AAA). Můžete ji položit nebo zavěsit kamkoli se vám to bude zrovna hodit. Pak už jen stačí, aby senzor zaznamenal pohyb a světla se mohou rozsvítit.

Philips Hue - senzor pohybu

Podobně jednoduché je i nastavení v aplikaci. V ní si můžete nastavit, která světla se po zaznamenání pohybu mají rozsvítit nebo také jak dlouho mají svítit poté, co senzor přestane zaznamenávat pohyb, čili poté co odejdete. Navíc můžete nastavit, aby senzor reagoval jen když bude v místnosti tma. Nebudete tak plýtvat energií na svícení i přes den.

Senzor Philips Hue má ale i své limity. Vzdálenost, na kterou je senzor schopen detekovat pohyb, je asi 5 metrů, což je většinou dostačující. Zatímco ale tuto vzdálenost můžete v případě potřeby zkrátit, citlivost už ne. Takže vám bude rozsvěcet světlo i vaše kočka, která zrovna proběhne přes takto automatizovanou místnost. Citlivost prý bude časem možné upravit také, ale zatím tomu tak není.

Cena a dostupnost

Jak už jsme si zvykli, chytré žárovky a příslušenství k nim nejsou zcela nejlevnější záležitostí. Pokud ale chceme svou domácnost automatizovat, je zcela logické, že to nebude stát pár drobných. Samotný senzor se bude prodávat za 39,95$, což je necelých 1000,- Kč. Pokud chcete automatizovat celý dům, budete jich pravděpodobně potřebovat několik. Výhodou je, že k jednomu Philips Hue Bridge jich může být připojeno až 12. Na trh by měly senzory pohybu dorazit v průběhu října. Zda budou hned dostupné i u nás zatím nevíme, nevidíme ale žádný důvod, proč by tomu tak nemělo být.

Zdroj: theverge.com.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)