Petice za highendovky do menší kapsy

cILezlndSrtsjde-556×313-noPad

Snad každý, kdo se rozhodoval při výběru vlajkové lodi některého z výrobců, se musel pozastavit nad jejich velikostmi. Jako by výrobci soutěžili v tom, kdo vyrobí větší telefon. Vezměme si například řadu Galaxy S od Samsungu. S2 měla ještě příjemnou velikost 4.27 palce, u S3 velikost vzrostla na 4,8. S4 má dokonce pětipalcovou obrazovku. Takto velké telefony mají sice větší zobrazovací plochu, ovšem do kapsy si je každý nedá. Také ti, kterým nebyly dopřány dlouhé prsty, si na pádla nepotrpí, ovládat je jednou rukou pro ně není snadné, ostatně, to nemusí být snadné ani pro ty s delšími. Výrobci navíc nemají ve své nabídce žádný menší telefon s parametry vlajkových lodí a tak se při výběru nového telefonu musíme rozhodnout, zda investovat i do kalhot s většími kapsami, nebo se spokojit s nižším výkonem.

cILezlndSrtsjde-556x313-noPad

Server GSM Arena zareagoval vypuštěním petice, aby výrobci vyráběli výkonné telefony i v menších úhlopříčkách. Podepsána je již téměř devatenácti tisíci podpisy.

Úryvek z petice (oslovující výrobce Android smartphonů):

Jsme svědky toho, že highendové smartphony jsou den ode dne větší. Myslíme si, že byste neměli vyhrazovat střední velikosti telefonů pouze pro střední třídu. Naléhavě vás žádáme, abyste přehodnotili svá portfolia. Pevně stojíme za názorem, že highend smartphony by se neměly měnit na minitablety nebo by alespoň měli uživatelé mít právo užívat si nejnovější hardware a software ve více kompaktním Výrobci telefonů by neměli zapomínat, že přenositelnost je klíčovým prvkem každého mobilního telefonu. My, uživatelé mobilních telefonů vás vyzýváme, abyste začali vyrábět i středně velké telefony se specifikacemi vlajkových lodí.

K petici se můžete připojit zde.

 

Zprávičku nám zaslal Matouš Plaňanský, děkujeme! Zveřejněna je v původním znění.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (28)