TOPlist

Spadla klec! Peněženka Google už nebude fungovat na starších Androidech a Wear OS hodinkách

Peněženka Google
  • Peněženka Google je inteligentním správcem karet a digitálních průkazů
  • Současně odemyká dveře k bezkontaktním platbám v obchodech
  • Aplikace z bezpečnostních důvodů brzy přestane fungovat na starších zařízeních

Aplikace Peněženka Google, která nahradila službu Google Pay a stala se nejen nástrojem pro bezkontaktní placení, ale také správcem nejrůznějších digitálních průkazů, už brzy přestane fungovat na některých telefonech a chytrých hodinkách. Z bezpečnostních důvodů jí skončí podpora na starších verzích Androidu a Wear OS.

Komu a proč skončí podpora Peněženky Google?

Google konec podpory přibližuje prostřednictvím svého oficiálního webu, na novou stránku upozornil server 9to5Google. Od 10. června letošního roku bude Peněženka Google vyžadovat Android 9 nebo novější verzi a stejně tak minimálně Wear OS 2.0.

Google Wallet
Google Wallet

Abychom mohli udržovat funkce peněženky, jako jsou transakce tap to pay, bezpečnější, musíme být schopni posílat do vašeho zařízení bezpečnostní aktualizace. Ty nejsou k dispozici pro verze systému Android nižší než 9.

Konec podpory se dotkne majitelů chytrých telefonů s operačními systémy Android 7 a Android 8, které byly až dosud podporovány. Jde ale o verze staré klidně i osm let, tudíž předpokládáme, že drtivá většina českých spotřebitelů od 10. června nezaznamená absolutně žádnou změnu.

Vyhovuje vám Peněženka Google?

Zdroje: Google, 9to5Google

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)