Pebble Time: Kickstarter má nový rekord ve financování

pebble time titul

Crowdfundingový server Kickstarter, kde různé, často teprve začínající společnosti, hledají finanční podporu, aby mohly své projekty a vize přenést do reality, má nového rekordmana. Jsou jím již dobře známé chytré hodinky Pebble Time. Těm se podařilo zdvojnásobit částku, která se vybrala na jejich předešlou generaci, a tím pádem jejich autoři z Kickstarterové kampaně obdrží přes 20 milionů dolarů od 78 471 podporovatelů. Jen pro zajímavost – původním cílem kampaně bylo vybrat alespoň 500 000 $, výsledná částka tedy odpovídá přesně 4068 % původně požadovaného minima. Tento výsledek znamená pokoření doposud nejúspěšnějšího kickstarterového projektu – ultimátního chladícího boxu Coolest – o celých 7 milionů dolarů. Pebble však již dávno není začínající firmou, v současnosti má přes 130 zaměstnanců a hodinek předešlé generace prodala přes jeden milion kusů. Lze tedy předpokládat, že za kampaní na Kickstarteru nestála ani tak snaha získat finance na zahájení výroby jako spíš snaha o zviditelnění.

Pro připomenutí – chytré hodinky Pebble Time doznaly oproti předešlé generaci vylepšení hlavně v oblasti displeje, který je sice opět e-ink, nicméně nyní již dokáže zobrazit až 64 barev. Tento displej je tedy stále nedotykový a hodinky se i nadále ovládají pomocí klasických tlačítek. Pebble Time však mají přepracovaný systém ovládání touto trojicí tlačítek. Hodinky jsou nyní mnohem tenčí – jejich tloušťka nově dosahuje příjemných 9,5 mm. Zachována zůstala výdrž na jedno nabití až 7 dní.

První várka chytrých hodinek Pebble Time by měla být ke svým majitelům odeslána již v květnu.

Jak se vám Pebble Time líbí? Co říkáte na jejich úspěch?

 

Zdroj: TheVerge.com, Kicsktarter.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)