Patříte mezi mobilní závisláky? Přesvědčte se sami

qualitytime mobilní závisláky

I když si většina z nás nejspíše myslí, že na telefonu netráví zase tolik času, překvapením mohu být tvrdá data. Kolik hodin denně na telefonu trávíte? Patříte mezi mobilní závisláky? To nám prozradí aplikace QualityTime.

Aplikace QualityTime – prozradí, kolik času trávíme na telefonu

Rozhodně není v našem zájmu, abychom našim čtenářům vyčítali, že používají mobilní telefon příliš často. Na druhou stranu asi každý občas cítíme, že čas věnovaný telefonu by šel jistě uplatnit lépe. Jistou možností je využít samotnou správu spotřeby v Androidu, která dokáže prozradit základní informace. Ne však příliš přehledně a bez žádných bonusových funkcí.

Aplikace QualityTime nám s tímto pomůže o poznání více. Nechybí přehledné informace o tom, kolik času jsme v daný den strávili s rozsvíceným displejem či které aplikaci jsme se věnovali nejvíce. Zároveň si lze prohlížet i týdenní statistiky, nastavovat různá pravidla pro omezení času u vybraných aplikací či třeba propojení s IFTTT. To vše vám může pomoci zjistit, zda patříte mezi mobilní závisláky a může vám i pomoci.

QualityTime Android App for Your Smartphone

QualityTime Android App for Your Smartphone

Kolik času v jaké aplikaci, kolik spouštění a kolikrát odemykáte telefon?

Informace o tom, kolik času se věnujete určité aplikaci, jsou zobrazeny hned v úvodní části obrazovky. První část týdennímu přehledu, druhá v určitém dni. Stejně tak nechybí časová osa, abychom si udělali obrázek, ve kterých částech dne danou aplikaci spouštíme. Hodně zajímavý údaj je i počet spouštění určitých aplikací. Aplikace QualityTime i prozradí, jak často svůj telefon odemykáte. Může se totiž jednat i o zlozvyk – v momentech, kdy jsme nervózní či se nudíme, totiž často odemykáme telefon bez smyslu.

Samotná analýza času stráveném na telefonu není to jediné, s čím nám může aplikace QualityTime pomoci. Má v sobě zabudovaná i upozornění, která se aktivují, když strávíme u určité aplikace nebo obecně používáním telefonu příliš mnoho času. Za den nebo za týden. Tady se přímo vybízí nastavit limit pro Facebook, Instagram a podobné aplikace, jejichž přehnané používání většinou nemá příliš smysl.

Řadit se mezi mobilní závisláky není jen stylovou nálepkou, ale může to fakticky ovlivnit i naše pracovní či osobní výkony. Mobilní telefon je dnes velice častým zdrojem vyrušení a může nás tedy stát spoustu času v případech, kdy se potřebujeme soustředit. I s tím nám aplikace QuickTime pomůže. Umožní totiž vytvářet profily pro různé situace (hluboká práce, chvíle s rodinou apod.), pomocí kterých blokuje nežádoucí aplikace či třeba notifikace a volání.

Zajímavé informace i praktický nástroj

Aplikace QualityTime nás zaujala ze dvou pohledů – jako detailní zdroj informací o tom, jak často telefon používáme, kolik času trávíme u jednotlivých informací nebo jak často telefon denně odemkneme. Dá se ale využít i jako nástroj pro zlepšení soustředění díky upozornění na příliš časné používání nebo blokování vybraných aplikací. QualityTime je k dispozici zdarma, je v něm ale zobrazena reklama.

Jak už to u podobných aplikací bývá, měření začíná až v momentě, kdy aplikaci nainstalujeme a spustíme. Doporučujeme tedy aplikaci nainstalovat, ideálně vypnout upozornění v notifikační liště a několik dní ji bez povšimnutí používat. Až pak se můžete přesvědčit, zda mezi mobilní závisláky opravdu patříte.

QualityTime : Phone Addiction
QualityTime : Phone Addiction

Myslíte si, že patříte mezi mobilní závisláky? Líbí se vám aplikaci QualityTime?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)