Parrot Flower Power – mějte vaše rostlinky pod kontrolou (recenze)

Flower Power nahledovy

Parrot Flower Power je monitor, který posílá informace o vaší rostlince do vašeho telefonu. Firma Parrot je známá nejenom díky své řadě bezpilotních dronů AR.Drone. Aktuálně se jeho portfolio rozšířilo i o tento chytrý senzor, který dokáže 24 hodin, 7 dní v týdnu sbírat informace o tom, jak se daří vaší rostlince, a vše zobrazit prostřednictvím aplikace ve vašem telefonu. Co všechno tento chytrý monitor o vaší rostlince ví, si rozebereme níže.

Obsah recenze

Obsah balení

V základním balení se nachází vše, co pro správnou funkci Flower Power monitoru potřebujete, tedy v našem případě i baterie. Nutno zmínit, že ve stylovém papírovém květináči se ukrývá také návod a příručka pro rychlý start s informacemi ke stažení aplikace pro vaše zařízení.

power flower obsah baleni 2

Vzhled a dílenské zpracování

Flower Power vypadá jako futuristická představa kořene, který je dostupný ve 3 barevných variantách (modrá, zelená a hnědá). Snaží se, aby nijak nenarušovat vzhled obsahu vašeho květináče. Provedení horní části, která je zasazena nad úrovní hlíny, je vyrobena z lesklého plastu. Při zalévání se nemusíte bát, celý monitor rostlinky je voděodolný.

Specifikace:

  • konektivita: Bluetooth 4.0
  • výdrž baterie: až 6 měsíců
  • napájení: 1x AA baterie
  • senzory: světla, teploty, hnojení, zavlažování
  • odolnost: voděodolné (vhodné i pro venkovní použití)
  • rozměry: 15 x 20 x 2 cm
  • hmotnost: 170g

Funkce a možnosti Flower Power

Po stažení aplikace, která je mimochodem kompatibilní jen s hrstkou telefonů, se připojíte k monitoru pomocí Bluetooth 4.0. V prvé řadě je potřeba nastavit si vaši rostlinku, kterou si vyhledáte v databází, čítající na 7000 rostlin.

Po vyhledání vaší rostlinky si vyberete vlastní pojmenování, nahrát si k ní můžete vlastní fotografii, případně určit, zda se jedná o venkovní květinu nebo pokojovou a zda je zasazena v květináči, nebo v zemi. Pokud byste snad měli květiny rozesety po celé zeměkouli, můžete si zadat i GPS polohu, pomocí které si květinu později vyhledáte na mapě. Celá aplikace je rozdělena do 5 částí.

Parrot Flower Power
Parrot Flower Power

1) Moje zahrada

Moje zahrada je první z nich a nalezneme zde naši databázi vytvořených rostlinek. Po kliknutí na požadovanou kytičku se nám zobrazí veškeré informace v přehledných grafech, které Flower Power zaznamenal. Flower Power monitor má 4 senzory, které měří úroveň vody, úroveň hnojiva, teplotu a světlo. Díky obsáhlé databázi rostlin, kterou Parrot nabízí, tak aplikace umí upozornit na nedostatečné hnojení, přelévání nebo naopak nedostatečné zalévání. Pokud rostlinka potřebuje dostatek světla, tak dostanete upozornění, že je rostlinku potřeba přemístit na světlo. Senzor na teplotu vám pak může dát vědět o nedostatečné teplotě.

2) K vykonání

Má vaše rostlinka žízeň? Nemá dostatek slunečního svitu? Potřebuje zalít? Všechny tyto informace a mnoho dalšího se o své rostlince dozvíte právě zde. V našem případě nás Flower Power upozornil na telefon, že rostlinka nemá dostatek světla. Stačilo podle rady aplikace umístit kytku na jiné místo a potvrdit, že jsme její radu uposlechli.

3) Databáze rostlin

Jak jsem již zmínil v úvodu, databáze čítá na 7000 rostlin. Ke každé rostlině zde naleznete informace v podobě fotografií, latinského, rodového, druhového i běžného názvu. O rostlince můžeme přečíst informace o jejím původu, kde se vyskytuje a další zajímavosti, které jsou bohužel v angličtině. Databáze obsahuje také charakteristiky rostlin. Dozvíte se jakého je rostlinka typu, kolika let se dožívá, jakou má barvu květu a listů nebo její tvar listů, výškový rozsah a rozpětí. To nejdůležitější je však informace o péči o rostlinu. Díky tomu vás monitor může upozornit, že byste měl kytku zalít, doplnit hnojivo nebo že má rostlinka nedostatečný přísun světla a doporučí její přesunutí na slunnější místo. Pokud nevíte v jakých teplotách kytku uchovávat, tak i tuto informaci v aplikaci zjistíte a monitor vás na to upozorní. Aplikace dokáže upozornit i na skutečnost, že rostlina přitahují ptáky.

4) Flower Power

Na této záložce naleznete všechny vaše spárované Flower Power monitory. Můžete jich mít několik a libovolně je mezi rostlinkami přesouvat. V aplikaci si při změně umístění jen vyberete rostlinku, do které jste aktuálně Flower Power zasadili. Ideální je samozřejmě monitor mezi rostlinkami neměnit, pokud chcete mít graf zaznamenáván 24 hodin, 7 dní v týdnu. Pokud však máte rostlinky, o které není potřeba často pečovat, vystačíte si s 1 monitorem a ten mezi rostlinkami měníte.

Nejdůležitější jsou zde však data. Ty v této sekci můžete sledovat živě. Pokud například květinu zalijete, graf hezky vyskočí a vy hned víte, jestli máte dolít více vody. Tato funkce se hodí pokud přemísťujete květinu, hned zjistíte, jestli jste ji dal na správně osvětlené místo.

5) Nastavení

Podle potřeby si v nastavení můžete změnit jednotky, případně nastavit dobu, kdy vás bude monitor informovat o nenadálých situacích, které u rostlinky nastaly. Asi by vás nepotěšilo, kdyby vás rostlinka ve 2 hodiny ráno vzbudila, že má žízeň nebo že je přehnojená. V případě potřeby můžete nastavit, aby vaše rostlinky, respektive jejich poloha a fotografie, byly veřejně dostupné na internetu.

Baterie a výdrž

Monitor je napájen jednou AA tužkovou baterií a výrobce slibuje výdrž až 6 měsíců. Při našem testu však aplikace hlásila výdrž 8 měsíců a po týdnu používání se stav baterie držel na 100%. Největším žroutem baterie ale rozhodně bude živý náhled, kdy se neustále přenáší data přes Bluetooth.

Flower Power vzhled 2

Zkušenosti z používání

Vzhledem k tomu, že o rostlinách víme minimum, pomohl nám Flower Power k lepšímu pochopení, co naše rostlinka k životu potřebuje. Každá má totiž trochu jiné požadavky a díky tomuto monitoru dokážete téměř ideálně určit, jak často zalévat a kam kytku umístit, aby se měla co nejlépe. Minimálně pro pochopení každé vaší rostlinky v domácnosti je toto výborný pomocník. Rozhodně není potřeba mít jeden monitor pro každou rostlinku. Zapíchnout Flower Power do jiné rostlinky je velice jednoduché, nicméně nesmíte zapomenout v aplikaci přepnout na jinou rostlinku. V opačném případě by se vám data zaznamenávala ke špatné rostlince. K úplně spokojenosti však chybí pořádná česká lokalizace. Narážím konkrétně na databázi rostlinek, jejichž popisky jsou v angličtině, což odráží od koupi tohoto dárku například vaší mamince. I přesto si myslím, že maminka bude ráda.

Flower Power vzhled 4

Kdy, kde a za kolik?

Cena za Parrot Flower Power nabitý technologiemi se aktuálně pohybuje kolem 1 300 Kč.

Resumé

Až na drobné problémy s nekompatibilitou aplikace s některými zařízeními a neúplným překladem databáze rostlin jsme s Flower Power spokojeni. Určitě tímto dárkem potěšíte člena vaší rodiny, který se zajímá o rostliny. Hodí se však pro každého, kdo doma pěstuje rostliny a má zájem zjistit, co je pro danou rostlinku to nejlepší. Před koupí si ověřte v Obchodě Play kompatibilitu s vašim zařízením. I přesto, že náš OnePlus podporuje Bluetooth 4.0, tak aplikace hlásí nekompatibilitu.
Flower Power barevne varianty

Klady

+ diagnostika 24/7
+ živý náhled
+ výborný rádce
+ dlouhá výdrž na baterie

Zápory

– nekompatibilita aplikace
– nekompletní čeština

Za zapůjčení děkujeme společnosti Alza.cz. Chcete si vyzkoušet tento zajímavý produkt na vlastní kůži? Zakupte jej v obchodě Alza.cz.

Tomáš Očadlý
O Autorovi - Tomáš Očadlý

Tomáš se narodil jako hračička, odjakživa utrácel své těžce ušetřené peníze za geekoviny, takže smartphony a tablety ho nemohly minout. Systém Android si ho našel… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)