Papež František představil aplikaci Click to Pray: Využívá se ke sdílení modliteb

click to pray aplikace modleni cirkev

Nedělní bohoslužba papeže Františka byla zajímavá i z pohledu fanoušků chytrých telefonů. Papež totiž světu představil aplikaci Click to Pray, která katolíkům po celém světě pomáhá s modlením a umožňuje sdílet modlitby přímo s papežem. Určena je hlavně pro mladší věřící, kteří technologie používají každý den.

Katolická církev jde s dobou. Novou aplikaci představil přímo papež František

Papež František se sice nechal slyšet, že moderním technologiím vůbec nerozumí. To ale neznamená, že by je odmítal. Spíše naopak, už v minulosti jsme mohli vidět založení Instagram profilu, nyní se dostalo i na celou aplikaci, která je dostupná na Android i iOS. Rozdělena je na tří hlavní části. První položka je určena pro modlení s papežem, kde se každý měsíc budou ukazovat zprávy o tom, komu je daná modlitba určena. Může směřovat například na oběti přírodních katastrof, atentátů apod.

V další sekci aplikace upozorní na každodenní modlitbu, aby nezapomínali na modlení. Jde také nastavit čas upozornění. Třetí sekce aplikace je určena pro možnost psaní modlitby a sdílení papežovi a okolí. Aplikace se dá stahovat zdarma z Google Play, nicméně prozatím není k dispozici v češtině. Podporuje se šest jazyků.

Vyzkoušíte aplikaci Click to Pray?

Zdroj: bbc.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)