TOPlist

Paměťová karta od SanDisku umí zrychlit běh aplikací

Paměťová karta SanDisk

Již v roce 2015 se v Marshmallow aktualizaci povolila instalace aplikací přímo na paměťové karty. Problémem u takto nainstalovaných aplikací může být někdy, že se pomaleji spouštějí. Nově představená paměťová karta od SanDisku by měla mít minimálně stejné spuštění a běh aplikací jako když je uložíte do telefonu.

SanDisk Ultra microSDXC UHS-I: Paměťová karta s rychlým chodem

Jedná se o první microSD kartu, která splňuje požadavky Application Perfomance Class 1 od asociace SD. To znamená, že čtení i zápis dat bude velmi rychlý, a to i když přitom budete přistupovat k souborům jako jsou videa anebo fotografie. U jiných karet v takových případech může být problém s pomalejšími reakcemi. O kolik je načítání rychlejší, se můžete podívat na videu níže.

Can a microSD card really make your phone faster?

Can a microSD card really make your phone faster?

Je to rozhodně pokrok, ale bohužel je zde jedno poměrně velké mínus. Velikost této karty je 256 GB, což je super, nicméně v jiné konfiguraci se pořídit zatím nedá. I díky tomu je cena vysoká, karta bude stát 199 dolarů, což je v přepočtu něco málo přes 5 tisíc Kč. A to je cena, za kterou se dají pořídit i samotné telefony s poměrně slušným hardwarem.

Měli jste někdy problémy s rychlostí paměťových karet?

Zdroj: gizmodo.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (26)